Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Negocjacje z bankami – jedyna metoda na wyjście z pętli zadłużenia?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Betelgeza 2 lata, 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #391 Odpowiedz

  Zbyszek

  Jakie jest Wasze zdanie na temat wyjścia z pętli zadłużenia? Czy restrukturyzacja kredytu to jedyna droga?

  #875 Odpowiedz

  Remek

  Restrukturyzacja jest sposobem na zawarcie porozumienia z korzyścią dla obu stron. Możliwość zrestrukturyzowania zobowiązania pozwala na uzyskanie płynności finansowej i nie naraża na dodatkowe koszta z uwagi na opóźnienia w spłacie. Sposobów restrukturyzacji jest wiele, dlatego składając wniosek należy się dobrze zastanowić o jaka formę warto się ubiegać.

  #1407 Odpowiedz

  Betelgeza

  W przypadku bezskutecznych prób negocjacji z bankiem należy taką sytuacje zgłosić do Rzecznika Finansowego. Jeżeli dłużnik posiada jakiekolwiek dowody na to, że próbował się z bankiem kontaktować, że sygnalizował swoje problemy finansowe, że zwracał się o restrukturyzację zadłużenia, i jeżeli robił to na piśmie, e-mailem, to może to wykazać. A to jest dodatkową okolicznością, którą także może wykorzystać Rzecznik Finansowy, interweniując w banku w imieniu klienta.

  #1406 Odpowiedz

  Lovelas

  Zawsze można spróbować negocjować. Warto wcześniej przygotować odpowiednie argumenty, które powinny pomóc w takich negocjacjach. Można spróbować negocjować warunki spłaty i oprocentowania kredytu lub zastanowić się nad przejściem do innego banku. Obie strony dążą w gruncie rzeczy do tego samego. Klient chce spłacić dług, a Bank chce odzyskać pożyczone pieniądze. Istotna jest konsekwencja oraz wykazanie, iż jest się wiarygodnym dłużnikiem. Warto przemyśleć dokładnie warunki jakie chce się zaoferować wierzycielowi. Należy proponować warunki, które są możliwe do spełnienia. Jeżeli pojawiają się problemy, to trzeba je j zgłaszać jak najszybciej, a nie w momencie kiedy one zaczynają się nawarstwiać i rosnąć

  #1405 Odpowiedz

  wielokropek romek

  Przy utracie źródła dochodu i finansowej płynności aby spłacić poprzednie pożyczki i kredyty nie należy zaciągać nowych. Aby wyjść ze spirali trzeba negocjować z bankami, nie wolno unikać kontaktu, zacząć budować oszczędności i ograniczyć wydatki. Pracownicy banków najczęściej twierdzą, że mają sztywne zasady dotyczące warunków zaciągania przez klientów kredytów. Decyzje kredytowe są indywidualne i warunki przy podpisywaniu umowy mogą być inne, niż zaproponowane na początku. Każdy klient otrzymuje bowiem kredyt na takich warunkach, jakie odpowiadają jego zdolności kredytowej i wiarygodności jako klienta banków.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
Odpowiedz do: Negocjacje z bankami – jedyna metoda na wyjście z pętli zadłużenia?
Twoje informacje
× 8 = 48

Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Negocjacje z bankami – jedyna metoda na wyjście z pętli zadłużenia? Otagowane: negocjacje z bankiem, pętla kredytowa, restrukturyzacja kredytu Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Betelgeza 2 lata, 1 miesiąc temu. Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.