Główna Forum Dyskusje ogólne Pracodawca nie przelewa wynagrodzenia do komornika i zostawia je sobie..

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  eee 5 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #1830 Odpowiedz

  Ignatiuk

  Mamy troje dzieci, jedyne wynagrodzenie męża na umowę zlecenie jest pomniejszane przez męża pracodawcę z tytułu zajęcia komorniczego. Pieniądze nie trafiają do komornika tylko zostają u pracodawcy. To chyba niezgodne z prawem. Chcemy spłacać ale nie w takiej kwocie jaką zabiera nam pracodawca, to jest połowa zarobków. Co można zrobić?

  #2300 Odpowiedz

  RvarX

  Za samo niewykonanie obowiązków przekazania informacji dotyczących zajętego wynagrodzenia lub przeszkód prowadzenia z niego egzekucji komornik może wymierzyć karę. Może to zrobić w stosunku do pracodawcy, pracownika lub wspólnika odpowiedzialnego za wykonanie obowiązku poinformowania komornika. Komornik ma prawo nałożenia grzywny ty bardziej za nie przekazywanie środków zgodnie z zajęciem wynagrodzenie lub wierzytelności.

  #2301 Odpowiedz

  Venoc

  W przypadku niewypełniania lub niewłaściwego wykonywania obowiązków w postępowaniu egzekucyjnym może dojść do powstania szkody u wierzyciela. Szkoda taka występuje najczęściej wtedy, gdy na skutek zaniechania potrąceń z wynagrodzenia za pracę pracownika egzekucja okazuje się bezskuteczna. Jeśli w takiej sytuacji wierzyciel wykaże, że pomiędzy działaniami lub zaniechaniami pracodawcy a powstaniem szkody istnieje związek przyczynowo-skutkowy, wierzyciel może żądać jej naprawienia. Wysokość szkody wierzyciela może być przy tym w niektórych przypadkach wyższa niż kwota, która miała zostać potrącona.

  #8075 Odpowiedz

  Xaxa

  Pracodawca nie wie co ma zrobić?

  #8124 Odpowiedz

  eee

  Szukam pomocy w odłużaniu dla firm. Brak wpisów, a duże długi.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
Odpowiedz do: Pracodawca nie przelewa wynagrodzenia do komornika i zostawia je sobie..
Twoje informacje
66 − 60 =

Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Pracodawca nie przelewa wynagrodzenia do komornika i zostawia je sobie.. Otagowane: Egzekucja z wynagrodzenia, Zajęcie wynagrodzenia przez komornika Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  eee 5 miesiące, 2 tygodnie temu. Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5) Autor Wpisy Styczeń...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.