Główna Forum Kredyty hipoteczne Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Cijat 6 miesiące temu.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #1065 Odpowiedz

  eXocet

  Istna kwestia jest czy kredyt był zaciągnięty w obcej walucie – tutaj dochodzi kwestia przewalutowania. Warto więc zasięgnąć porady u doradcy finansowego.

  #1041 Odpowiedz

  Toxic

  Czy sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym jest możliwe? Czy bank się na to zgodzi?

  #1390 Odpowiedz

  zochaa

  W niektórych przypadkach opłacalne jest przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość. Kredytobiorca nie musi być jej właścicielem, możliwe jest przeniesienie hipoteki na nieruchomości członków rodziny. Hipoteka może być przeniesiona jedynie za zgodą wierzyciela oraz wszystkich właścicieli danej nieruchomości. Bank ustala jego wartość rynkową i kalkuluje wartość nowego zabezpieczenia. Hipoteka przechodzi na inny budynek, jednak wierzyciel nadal musi spłacać kredyt. Jedyną różnicą jest to, że mieszkanie nie jest już obciążone, a wierzyciel może je bez problemu sprzedać po cenach rynkowych.

  #1389 Odpowiedz

  espIrit de corps

  Kredyty hipoteczne otrzymują wpis w księdze wieczystej. Jednak po spłacie długu wpis nie ulega samoistnemu wymazaniu. Właściciel nieruchomości musi dokonać specjalnego wykreślenia z księgi wieczystej. Jeśli wierzytelność została w pełni uregulowana, to wykreślenie nie powinno sprawić większego problemu. Właściciel mieszkania musi otrzymać od banku oświadczenie o spłacie długu i zgodzie na wykreślenie hipoteki. Następnie trzeba złożyć stosowny wniosek do sądu wieczystoksięgowego.

  #1064 Odpowiedz

  abaddon

  Sprzedaż mieszkania z kredytem zależy od tego, w jaki sposób nabywca chce sfinansować zakup. Albo w oparciu o umowę notarialną dotyczącą uregulowania obecnego zadłużenia ciążącego na lokalu lub poprzez umowę przedwstępną.

  #1388 Odpowiedz

  kataryniarz

  W wielu przypadkach sprzedający jest zmuszony do sprzedaży mieszkania nieco poniżej jej wartości rynkowej. Sprzedaż może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest podpisanie umowy przedsprzedażowej. Dla nabywcy bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie cesja kredytu i jego samodzielna spłata. W tym celu konieczna będzie zgoda banku na cesję, oraz podpisanie odpowiednio sformułowanej umowy kupna-sprzedaży.

  #1063 Odpowiedz

  Nie-Ironik

  Obecnie sprzedaż skredytowanego lokalu nie jest już dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Należy uzyskać z banku zaświadczenie zawierające informację na temat aktualnego zadłużenia z tytułu kredytu hipotecznego wraz z odsetkami.. Zaświadczenie wystawione przez bank powinno zawierać zgodę na jednorazową spłatę całości zadłużenia. Powinniśmy także otrzymać zapewnienie, że po spłaceniu kredytu niezwłocznie wykreśli odpowiednie zapisy z hipoteki mieszkania. Większość banków pobiera opłatę za sporządzenie dokumentu niezbędnego do sprzedaży mieszkania w kredycie. Następnie wystarczyć opublikować ogłoszenie z informacją o tym, że chcemy sprzedać mieszkanie lub skorzystać z usług biura nieruchomości.

  #1387 Odpowiedz

  Kruk

  Bank jest wierzycielem hipoteki i to Bank zależy, czy sprzedaż mieszkania będzie w ogóle możliwa. Na szczęście większość banków, jak mBank, ING Bank Śląski, Milenium Bank, Multibank, Pekao S.A, PKO BP czy Credit Agricole umożliwiają sprzedaż nieruchomości. Niektóre instytucje, takie jak Alior Bank i Bank Zachodni WBK zastrzegają sobie prawo do podjęcia indywidualnej decyzji. Analizie podlega wartość nieruchomości, sytuacja finansowa potencjalnego nabywcy mieszkania, a także wartość zadłużenia hipotecznego. Niewiele banków z góry odrzuca możliwość sprzedaży mieszkania obciążonego hipoteką we frankach, tylko uzależnia go od spłaty całej wierzytelności.

  #3018 Odpowiedz

  Cijat

  Witam.
  Wpadliśmy z mężem w pętlę zaduzenia. Mamy wypowiedziane kredyty i komornika.
  W tej chwili najpilniejsza sprawą jest kredyt w GEtin Noble Banku, który chce nam zlicytowac mieszkanie. Zadłuzenie wynosi około 26 tysięcy + karne odsetki okolo 5 tysiecy. Było już oszacowanie nieruchomości, które komornik ma zakończyć 6 lipca.
  Na mieszkaniu jest hipoteka w Banku PKO BP – 104 tysiące złotych.
  Czy można jeszcze uratować to mieszkanie? Czy jeżeli wpłącimy te 26 tysiecy nalezności głównej, to komornik odstapi od licytacji?
  Bardzo dziekuję za odpowiedź.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
Odpowiedz do: Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym?
Twoje informacje
1 × 2 =

Główna › Forum › Kredyty hipoteczne › Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym? Otagowane: kredyt hipoteczny sprzedaż mieszkania Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Cijat 6 miesiące temu. Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9) Autor Wpisy Lipiec 6, 2016 o 2:53 pm #1065 Odpowiedz eXocet Istna kwestia jest czy kredyt był...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.