Główna Forum Dyskusje ogólne Subkonta na 500+ ?

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Lovelas 2 lata, 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #669 Odpowiedz

  nusia

  Słyszeliście może o subkontach na wypłaty 500 + ? Mam komornika i nie chcę, aby te środki zostały zablokowane, co mogę zrobić?

  #722 Odpowiedz

  Natsume

  Z uwagi na brak pełnych uregulowań prawnych w ustawie, świadczenie 500+ mimo, iż jest świadczeniem socjalnym na dziecko może być zajęte w prowadzonym postępowaniu egzekucyjnym. Są dwie możliwości albo wniosek o ograniczenie zajęcia konta bankowego w prowadzonej egzekucji lub założenie konta na dziecko.

  #843 Odpowiedz

  Grubcio

  Zgodnie z prezydencka ustawą , w bankach powstaną specjalne, bezpłatne konta, na które będą wpłacane środki z 500 plus. Konta te nie będą podlegać zajęciu egzekucyjnemu. Ustawa rozszerzona jest o zapis dotyczący wyłączeniu świadczenia 500 plus z egzekucji. Istnieje również możliwość wypłaty świadczenia w kasie.

  #862 Odpowiedz

  twe

  W niektórych przypadkach możliwe jest otrzymanie świadczenia z programu 500 plus w formie talonów lub uzgodnienie z placówką wypłacająca świadczenie, aby płatności były regulowane przez tą instytucję.

  #1377 Odpowiedz

  Sleepless

  Podpisana została ustawa, która nowelizuje m.in. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Dla osób otrzymujących świadczenia socjalne będą mogły być tworzone specjalne bezpłatne subkonta, wyodrębnione rachunki rodzinne, do których komornicy nie będą mieli dostępu.

  #1379 Odpowiedz

  Lovelas

  Nowelizacja przewiduje wyraźny zapis, że świadczenia na dzieci nie mogą wpływać na wysokość świadczeń wychowawczych, świadczeń z pomocy społecznej lub funduszu alimentacyjnego czy świadczenia rodzinne. Świadczenie 500 plus nie powinno być powodem obniżenia świadczeń alimentacyjnych przez sądy przy ich ustalaniu, poprzez sztuczne zwiększenie dochodu w rodzinie.

  #1378 Odpowiedz

  Trybunał

  Otwarcie i prowadzenie rachunku rodzinnego oraz wypłaty z tego rachunku w banku lub kasie prowadzących rachunek będą wolne od jakichkolwiek opłat i prowizji. Nieodpłatne będzie również wydanie karty do rachunku i wypłaty z bankomatów danego banku oraz bankomatów wskazanych przez kasę. Warunkiem uruchomienia rachunku rodzinnego będzie przedłożenie przez zainteresowanego bankowi bądź kasie zaświadczenia wystawionego przez jednostki wypłacające świadczenia i zawierającego numery rachunków bankowych, z których te świadczenia są wypłacane.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
Odpowiedz do: Subkonta na 500+ ?
Twoje informacje
− 3 = 6

Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Subkonta na 500+ ? Otagowane: Program 500 + i komornik Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Lovelas 2 lata, 1 miesiąc temu. Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7) Autor Wpisy Maj 29, 2016 o 10:53 am #669 Odpowiedz nusia Słyszeliście może o subkontach...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.