Główna Forum Pożyczki pozabankowe Ustawa o obrocie ziemią – a problem w uzyskaniu kredytu w banku?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Ginevre 2 lata, 2 miesiące temu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #597 Odpowiedz

  zoga

  Nowa ustawa PIS o obrocie ziemią i brak konkretów, to tylko problem w uzyskaniu kredytu pod zastaw działki. Nawet z pożyczką prywatną jest problem. Czy ktoś może polecić jakieś dobre firmy oferujące kredyty lub pożyczki pod zastaw?

  #601 Odpowiedz

  Ginevre

  To, że partia nie ma pojęcia o tym, co robi wiadomo nie od dziś. Ale ta ustawa to już szczyt. Wcale się nie dziwię, że banki nie chcą się zabezpieczać na gruntach. Płynność zabezpieczania się na nieruchomościach rolnych jest praktycznie znikoma, bo po pierwsze nie wpiszesz się w księgę wieczysta, bo nie ma ustaleń w jaki sposób, po drugie ciężko działkę sprzedać, gdyby dłużnik nie płacił;/

  #603 Odpowiedz

  Xanadu

  Sprawa jest taka, że rolnik jest całkowicie udu*iony. Ceny gruntów spadną, bo nie można ich sprzedawać, a co za tym idzie będzie mniejszy popyt. Przecież 95% ludności to nie rolnicy, więc takiej ziemi kupić nie może. Trudności z kupnem ziemi to mniej kapitału dla rolników, czyli niemożność rozwoju.

  #604 Odpowiedz

  Zofia

  To po pierwsze. Po drugie, aby sprzedać działkę należy najpierw ją odrolnić. Do zoga: Jeśli Ci się nie spieszy może to jest metoda na kredyt? Jeśli nie to jest tu dział reklamy w zakładce inne wątki – sprawdź może tam się ktoś ogłasza. Może to Ci pomoże..

  #1254 Odpowiedz

  Ginevre

  Banki przyjmują na zabezpieczenie kredytów hipotecznych działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, czyli działki budowlane, ale już w przypadku działek rolnych, wymagane jest udokumentowanie przeznaczenia pod zabudowę mieszkaniową na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Nawet jeżeli bank przeprowadzi całą procedurę przyznania kredytu, to wpisania do ksiąg wieczystych odmawia sąd.

  #1253 Odpowiedz

  connie

  Klient, posiadając działkę rolną, na której chciałby wybudować dom jednorodzinny, może wnioskować o kredytowanie takiej inwestycji, proponując zabezpieczenie kredytu na innej nieruchomości akceptowalnej przez bank. Ustawa wpływa na zapisy o księgach wieczystych i hipotece. Banki mają bowiem problem z wpisaniem hipoteki do księgi wieczystej i dlatego wstrzymują udzielanie kredytów na działki rolne.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
Odpowiedz do: Ustawa o obrocie ziemią – a problem w uzyskaniu kredytu w banku?
Twoje informacje
45 ÷ 15 =

Główna › Forum › Pożyczki pozabankowe › Ustawa o obrocie ziemią – a problem w uzyskaniu kredytu w banku? Otagowane: pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości, Ustawa o obrocie ziemią Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Ginevre 2 lata, 2 miesiące temu. Przeglądajasz 6 wpisów - od 1...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.