Główna Forum Dyskusje ogólne Zmiany w urlopie wychowawczym w 2016r.?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Garry 2 lata, 2 miesiące temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #684 Odpowiedz

  mgnienie

  Rodzice lub opiekunowie dziecka mogą jednocześnie korzystać z urlopu wychowawczego, jednak całkowity wymiar tego urlopu nie może przekroczyć 36/72 miesięcy.

  #731 Odpowiedz

  Raine

  Owszem obydwoje rodzice mogą wykorzystać urlop wychowawczy jednocześnie, wtedy przysługuje im łącznie 36 miesięcy. Jeżeli wykorzystują urlop jednocześnie – okres ten nie może przekraczać czterech miesięcy. W przypadku wykorzystaniu uprawnienia przez jednego rodzica okres obejmuje 35 miesięcy/36 – jeden miesiąc jest wyłącznie dla drugiego rodzica.

  #1017 Odpowiedz

  Filemona

  Wprowadzone zmiany, obowiązujące od początku 2016 roku, warunkują co najmniej 6 miesięcznym stażem pracy, aby pracownik mógł się ubiegać o urlop wychowawczy. Nie jest wymagany staż pracy w jednym miejscu zatrudnienia, istotny jest ogólny staż pracy, do którego wliczane są również poprzednie okresy zatrudnienia Udzielany jest najpóźniej do ukończenia roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6 rok życia.

  #1018 Odpowiedz

  Garry

  Urlop wychowawczy może być udzielony maksymalnie w pięciu okresach, które nie muszą następować bezpośrednio po sobie. Liczba części urlopu wychowawczego jest udzielana w oparciu o liczbę złożonych wniosków o urlop wychowawczy. Wniosek powinien być złożony w formie pisemnej na minimum trzy tygodnie przed jego rozpoczęciem. W czasie korzystania z urlopu wychowawczego pracownik może wykonywać pracę u pracodawcy udzielającego tego urlopu, może ją również wykonywać u innego pracodawcy lub może podjąć inną działalność bądź naukę.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Zmiany w urlopie wychowawczym w 2016r.?
Twoje informacje
÷ 2 = 2

Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Zmiany w urlopie wychowawczym w 2016r.? Otagowane: Urlop wychowawczy 2016 Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Garry 2 lata, 2 miesiące temu. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy Maj 29, 2016 o 1:55 pm #684 Odpowiedz mgnienie Rodzice lub opiekunowie dziecka...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.