Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
Oddłużanie zapytał 1 rok temu
0Shares

Od dawna wiadomo, że firma GetBack nieuczciwie windykuje (nie)swoich klientów. Tym razem UOKiK przyjrzał się praktykom stosowanym przez pracowników GetBack. Posuwają się oni do dzwonienia po sąsiadach i rodzinie dłużnika, bezprawnie przetwarzając jego dane i podając się za Rzecznika Dłużników. Bez wątpienia nie są oni rzecznikami dłużnika a sposób ich działania zasługuje na restrykcyjne działania. Dlatego przed podpisaniem ugody z tą firmą zgłoście się na forum i opisujcie Wasze doświadczenia z firmą GetBack. Chętnie pomogę.

GetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
4 (80%) 6 votes
0Shares
14 odpowiedzi
Piotr odpowiedział 1 rok temu

Nie brałem kredytów, nie mam zaległości z opłacaniem faktur, a od kilku miesięcy Getback wydzwania do mnie kilkanaście razy dziennie. Pierwszy telefon zwykle po godzinie 6, a ostatni około 22.  Próbują wyłudzić dane osobowe, takie jak data urodzenia i PESEL.  Zachowanie pracowników najdelikatniej można nazwać chamskim, a tak naprawdę nie różnią się tych wymuszających haracze. 

Odpowiedż dlaGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
4.7 (93.33%) 6 votes
Oz odpowiedział 1 rok temu

Żądnie danych wrażliwych, bez przedstawienia się a tylko po podaniu nazwy firmy w imieniu, której się dzwoni, brak uzyskania zgody na nagrywanie rozmowy, nie ma nic wspólnego z profesjonalizmem ani nie są zgodne z kodeksem etyki windykatora. Wykorzystując niewiedzę społeczeństwa windykatorzy, niestety coraz częściej przekraczając zasady prawa i współżycia społecznego.
W wielu przypadkach jeżeli windykator w trakcie rozmowy telefonicznej próbuje wyłudzić  pieniądze  i straszy przy tym sądami i kosztami, to jest więcej niż pewne, że nie ma żadnych podstaw by domagać się  jakichkolwiek pieniędzy, że niema  podstaw do dochodzenia należności i w sądzie nie będzie potrafił niczego udowodnić.

Odpowiedż dlaGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
4.5 (90%) 2 votes
An odpowiedział 1 rok temu

Dzień dobry,

Zwracam się do Państwa o pomoc prawną w sprawie nękania przez firmę windykacyjną Getback. Od kilku miesięcy firma wydzwania do mnie codziennie w sprawie długu, który jest przedawniony, co mogłabym wnieść przed Sądem, ale firma zamiast sprawę zgłosć na wokandę, nachalnie mnie windykuje. Dzwonią do mnie codziennie, mimo, iż nie wyrażam zgody na kontakt telefoniczny. Dzwonią codziennie do członka mojej rodziny, mimo, iż nie wyrażam zgody. Dziś miałam telefon o godzinie 6:51 rano. Wielokrotnie tę sprawę zgłaszałam mówiąc, że nie wyrażam zgody na ugodę i chcę, by sprawa trafiła do Sądu lub komornika, lecz moje słowa są lekceważone, podobnie jak te, że nie wyrażam zgody na kontakt telefoniczny. Czy ja takie nękanie mogę zgłosić do prokuratury?

Odpowiedż dlaGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
2.7 (53.33%) 3 votes
przemal odpowiedział 12 miesięcy temu

JAK  TEZ MAM GETBACK MNIE ONI NĘKAJĄ  ALE  WIEM CO TRZEBA ZROBIĆ MUJ NUMER512553280 JAK COŚ NIECH ZADZWONI  przemek jestem

Odpowiedż dlaGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
5 (100%) 1 vote
przemal odpowiedział 12 miesięcy temu

GetBack   SZUKAM  PO POZEW ZBIOROWY   PRZECIWKO IM ZA NĘKANIE GROŹBY !! ALE  ONI USTAWĘ CHCĄ OMINĄ-CI ZE ONI KOMARNIK NIE MOŻE ZA BARCI ILE MAM SIĘ BURTO  JAK KOŚ CHĘTNY MUJ TLENOFON  512553280 ICH TRZEBA  ZNISZCZYĆ  PRZEMEK JESTEM

Odpowiedż dlaGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
1 (20%) 1 vote
luke odpowiedział 11 miesięcy temu

Myślę, że kilka rzeczy jest ważnych przy podpisywaniu ugody z takimi firmami jak Getback czy Ultimo, wiedzieć, ile ma się długu naprawdę, policzyć te wszystkie odsetki, po prostu zoabczyć czy z 1000 zł, windykacja nie chce zrobić 100000, ale też pokora i chęć do współpracy, a nie podejście w stylu „a wuja wam dam”. Ja miałem problem z getback, ale jakoś się dogadaliśmy i sprawa nie skończyła się w sądzie

Odpowiedż dlaGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
1 (20%) 5 votes
marek odpowiedział 11 miesięcy temu

Na samą myśl o komornikach, jaki to typ ludzi i do czego zdolny (pamiętacie historię o sprzedanym traktorze pewnego Bogu ducha winnego rolnika?) robi mi się niedobrze. Nie chciałem mieć z nimi nic do czynienia. Podpisałem ugodę z Getback, dobra trudno, kasy mniej, ale dług był mój co tu ukrywać, a przynajmniej nikt mi na pensję nie wejdzie

Odpowiedż dlaGetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów
1 (20%) 5 votes
Twoja odpowiedź

16 + 5 =

OddłużanieSpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › GetBack i nękanie sprawdzane przez UOKiK – jest 9 zarzutów 0 Dobre Słabe Oddłużanie zapytał 1 rok temu Google+0 Facebook 0 Twitter 0 Reddit 0 0Shares Od dawna wiadomo, że firma GetBack nieuczciwie windykuje (nie)swoich klientów. Tym razem UOKiK przyjrzał się praktykom stosowanym przez pracowników GetBack. Posuwają się...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.