Społeczność: pytaniaKategoria: Pomoc zadłużonymKruk wykupił mój dług z Banku
Basia Zdun zapytał 1 rok temu
0Shares

Dostałam pare dni temu pismo z firmy Kruk, że teraz do nich muszę spłacać stare zobowiązanie.
Czy ktoś może mi pomóc?

Kruk wykupił mój dług z Banku
Oceń ten wpis teraz
0Shares
4 odpowiedzi
Dorin odpowiedział 11 miesięcy temu

W przypadku cesji, czyli sprzedaży wierzytelności, zmienia się jej właściciel.  W tej sytuacji nowy wierzyciel ma prawo dochodzić spłaty należności, jeżeli posiada pełną dokumentację oraz  zadłużenie nie uległo przedawnieniu. Istotne jakie działania wcześniej podjął pierwotny wierzyciel i na jakim etapie wierzytelność została sprzedana.

Odpowiedż dlaKruk wykupił mój dług z Banku
Oceń ten wpis teraz
Filip odpowiedział 11 miesięcy temu

Sposób rozwiązania spłaty należności wobec nowego wierzyciela zależy od sytuacji finansowej dłużnika. Warto zasięgnąć informacji czy możliwe jest zawarcie ugody  i na jakich warunkach, czy jest możliwość umorzenia części – wszystko pisemnie.

Odpowiedż dlaKruk wykupił mój dług z Banku
Oceń ten wpis teraz
Ewa odpowiedział 11 miesięcy temu

W niektórych przypadkach bardziej korzystny jest etap sądowy. Jeżeli jest możliwość, że dług jest przedawniony lub zachodzi przesłanka, iż nowy wierzyciel nie ma podstaw do dochodzenia roszczenia. Na etapie sądowym również możliwe dostosowanie spłaty do możliwości finansowych dłużnika.

 

Odpowiedż dlaKruk wykupił mój dług z Banku
Oceń ten wpis teraz
Differ odpowiedział 11 miesięcy temu

W jaki sposób się o tym dowiedziałaś? Dostałaś jakieś pismo informacyjne? Masz pewność, że mają prawo dochodzić tej należności?

Odpowiedż dlaKruk wykupił mój dług z Banku
Oceń ten wpis teraz
Twoja odpowiedź

8 + 9 =

Basia ZdunSpołeczność: pytania › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Kruk wykupił mój dług z Banku 0 Dobre Słabe Basia Zdun zapytał 1 rok temu Google+0 Facebook 0 Twitter 0 Reddit 0 0Shares Dostałam pare dni temu pismo z firmy Kruk, że teraz do nich muszę spłacać stare zobowiązanie. Czy ktoś może mi pomóc? ...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.