Społeczność: pytaniaKategoria: Dyskusja ogólnaPZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie?
Bożena Wilm zapytał 11 miesięcy temu
0Shares

Co myślicie o programie Opieka Medyczna realizowanej przez PZU? Jakie jest Wasze zdanie o pakietach medycznych, które proponuje PZU? Bo dzwoniąc na infolinię dowiedziałam się o tym, że najtańszy to 50zł. Jacy są specjaliści ile czeka się na wizytę? Korzystałam wcześniej z medicover ale pracodawaca zamienił na PZU.

PZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie?
3.1 (62.5%) 8 votes
0Shares
6 odpowiedzi
domino0 odpowiedział 8 miesięcy temu
0Shares

Od niedawna nasza firma dała się na to nabrać. Od samego początku są problemy! Odwołują wizyty ponieważ uwaga nie mają umowy podpisanej z daną placówka do danego specjalisty od miesiąca a mimo to kilka dni wcześniej wizytę umówili! Z około 20 osób raptem 3 zaczęły korzystać… cała reszta nabija kasę PZU i nie korzysta… Na wizytę do okulisty trzeba czekać 3 – 4 tyg! Sprawa dotyczy dużego miasta gdzie w ofercie jest 10 placówek! I nigdzie nie ma terminów! chcąc zrobić badania kontrole np: krwi, moczu.. idziesz wpierw do lek pierwszego kontaktu.. błagasz o skierowanie na badania.. lekarz ma to gdzieś i spośród 7 (są w twoim wariancie za darmo) wpisuje tylko 3.. a jak chcesz mocz to musisz sobie już sam zapłaci bo lekarz uznał, że nie warto moczu badać???!! Potem dzwonisz znów na infolinie aby umówić się na badania.. okazuje się, że lekarz nie wpisał Twojego nr PESEL.. więc badania możesz zrobić ale musisz za nie sam zapłacić bo masz złe skierowanie !! Więc albo płacisz sam, albo rezygnujesz…a składki za pakiet co miesiąc płacisz…Nasz agent kłamał, że jesteśmy pierwszą firma która ma takie problemy! A tymczasem siedzisz w poczekalni do specjalisty.. i osoba czekająca razem z Tobą zaczyna opowiadać… że jej mąż po 4 miesiącach zrezygnował bo ciągle były problemy… a ona też jest tylko ostatni miesiąc ma dość…PZU Opieka Medyczna jest dobra dla emerytów którzy mają czas się użerać z infolinią, przekładać terminy..i skakać od lekarza do lekarza.. bo jaki jest sens leczyć się cały czas u jednego specjalisty? Po co .. jak można co wizytę chodzić do innego kardiologa .. za każdym razem w innej placówce… PZU Opieka Medyczna jest idealne dla ludzi, którzy nigdy nie będą z tego korzystać..

Odpowiedż dlaPZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie?
4.8 (95%) 4 votes
0Shares
Wm odpowiedział 4 miesiące temu
0Shares

Do kitu mam ubezpieczenie od 1,5 roku z początku było ok ale jak więcej niż 2 razy się zarejestrowałam do lekarza zaczęły się problemy . Rejestrują w przechodni gdzie dojazd zajmuje ok godziny, badanie moze byc w jednej placowce, a wizyta w innej w godzinach pracy,lekarz nie prowadzi karty a traktuje to jako wizytę  jednorazowa, kiedy każe przyjść do siebie na wizyte kontrolna , okazuje się ze nie ma miejsc i rejestrują kolejna na okres po miesiacu  od zgloszenia lub dłużej do innej przechodni i lekarza. Jak juz się człowiek zdenerwuje bo ma być na wizycie za 7 dni uprzejmie znajdują miejsce w terminie wyznaczonym przez lekarza , ale w innej przychodni i u innego specjalisty co jest kpina bo tan nie ma ustaleń z poprzedniego badania. Tak to  moge załatwić sprawe w szpitalu. Rezygnuje z tych złodziei.  Nie polecam pzu , poszukam czegoś lepszego.  Jeszcze jedno zarejestrowano mnie do przychodni na badanie tsh , zgłosiłam się na wskazana godzinę , niedosc ze w recepcji powiedziano mi ze niewiedza jak zmienić  skierowanie (wydane było z innej placówki do której wcześniej skierowało mnie pzu ) to jeszcze dodała ze dzisiaj badania nie zrobie.  Wkurzylam się  całkowicie ,powiedziałam ze napisze skargę to pani  odpowiedziała żebym pisała i tak nic nie zrobi ,zapytałam to po co potwierdzala sms badanie odpowiedziano,że  powinnam przyjść  o rannych godzinach do rejestracji  bo wtedy była osoba która mogła to zrobić.  Na badanie musiałam zgłosić się jeszcze raz następnego dnia. Nie zwrocono mi pieniędzy za kolejny dojazd co uważam za złodziejstwo. Nie po to mam  ubezpieczenie żeby uzerac się jak przy zwykłym zdrowotnym  opieka zdrowotna w pzu to fikcja , chyba że uznać to za. Leczenie ich budżetu., dla emeryta tez zla bo pewnie umrze niż się wyleczy..

Odpowiedż dlaPZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie?
5 (100%) 1 vote
0Shares
daniela odpowiedział 3 miesiące temu
0Shares

Ja z kolei zdecydowałam się na pakiet w lux med, i muszę przyznać, że ani razu nie miałam takich problemów jak tu wyżej opisujecie. Do specjalistów czekam do tygodnia, czasami nieco dłużej ale to rzadko się zdarza, internista tego samego dnia, z badaniami tez nie miałam żadnych problemów.

Odpowiedż dlaPZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie?
4.5 (90%) 2 votes
0Shares
spora odpowiedział 3 miesiące temu
0Shares

Jak słyszę znajomych, którzy w kolejkach do specjalistów czekają po kilka miesięcy to cieszę się bardzo, że mam kupiony pakiet dla całej rodziny też w lux medzie. Polecam bo w ogóle nie czekamy na wizyty do specjalistów, termin najbardziej odległy to ok. dwóch tygodni. Internistę mamy tego samego dnia. Mogę sama wybrać sobie termin, miejsce. Jest to bardzo wygodne.

Odpowiedż dlaPZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie?
1 (20%) 1 vote
0Shares
Agata odpowiedział 2 miesiące temu
0Shares

Ja mam pakiet w PZU.  Jestem b. zadowolona, na specjalistę czekam do 5 dni, chyba,  że się uprę na konkretnego, wtedy mogę czekać dłużej. Internista i pediatra tego samego dnia. Ale ja mieszkam w Poznaniu,  mam wiele placówek do wyboru. 
 

Odpowiedż dlaPZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie?
Oceń ten wpis teraz
0Shares
slabe_pzu odpowiedział 2 miesiące temu
0Shares

Bardzo słabe jest PZU, tylko kontakt telefoniczny różne placówki problemy z dokumentacją choroby itp. Badania Medycyny Pracy = stanie w kolejkach…

Odpowiedż dlaPZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie?
4 (80%) 1 vote
0Shares
Twoja odpowiedź

20 + 20 =

Bożena WilmSpołeczność: pytania › Kategoria: Dyskusja ogólna › PZU zdrowie i opieka medyczna – wasze opinie? 0 Dobre Słabe Bożena Wilm zapytał 11 miesięcy temu Google+0 Facebook 0 Twitter 0 Reddit 0 0Shares Co myślicie o programie Opieka Medyczna realizowanej przez PZU? Jakie jest Wasze zdanie o pakietach medycznych, które proponuje PZU? Bo dzwoniąc na infolinię...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.