Główna Forum Dyskusje ogólne Upadłość małżonka

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Zawada 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #10075 Odpowiedz

  Olek

  Witam
  Moja sytuacja wygląda następująco. Jestem w trakcie rozwodu i moja małżonka złożyła wniosek o upadłość konsumencką. Sąd przychylił się i wydał postanowienie o upadłości. Nawet nie ma co strzępić ryja, że kompletnie do tego nie było podstaw bo żona pracuje, stać ją było na pełnomocnika a jedyny dług jaki ma to nasz wspólny kredyt który ja spłacam i od niej bank niczego nie chce. No ale dostała. A ja pewnie nic nie mogę z tym zrobić.

  I co teraz? Przez jej głupotę ja będę cierpieć?

  Powiedzcie mi jak to teraz będzie wyglądać, nie wiem jakie składniki majątku podała ale jedyne co ona posiada to kilka mebli które zabrała z mieszkania kiedy się wyprowadziła i moje obrazy które mi ukradła. Ja teraz mieszkam u znajomego, czy syndyk może tu przyjść i zająć rzeczy z mieszkania? Jakiś mój laptop albo telefon? Czy mam przez nią żyć jak dziad? A co z moim kontem bankowym albo wypłatą, to też zajmą?

  Kuriozalna sytuacja chyba tylko w tym kraju możliwa.

  Napiszcie mi czego się spodziewać.

  #10079 Odpowiedz

  Marcin

  Macie rozdzielność majątkową czy nie?

  #10080 Odpowiedz

  Zawada

  W wykazie zadłużeń powinna podać wszystkie jej zobowiązania. Jeśli kredyt był również na nią to na pewno go podała. Syndyk ustala masę upadłościową i decyduje o tym co dalej z kredytem i wszystkimi rzeczami jakie podała w wykazie. Najczęściej są licytowane.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
Odpowiedz do: Upadłość małżonka
Twoje informacje
1 × 2 =

Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Upadłość małżonka Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Zawada 2 tygodnie temu. Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3) Autor Wpisy Marzec 6, 2019 o 3:58 pm #10075 Odpowiedz Olek Witam Moja sytuacja wygląda następująco. Jestem w trakcie rozwodu i moja małżonka złożyła...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.