Główna Forum Pozostałe produkty finansowe Zwrot pieniędzy, które przelewał mi partner?

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Użędy 10 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #8537 Odpowiedz

  Gabi

  Witajcie. Przez kilka miesięcy byłam z jednym facetem. Razem wynajęliśmy mieszkanie, dokładałam się, ale też dawał pieniądze w gotówce na to, by utrzymać to mieszkanie. Razem dostałam od niego 2000 złotych w gotówce. Były również przelewy. Dokładnie to na kwotę około 3000 złotych. Tytuły przelewów to chociażby dla Ciebie kochana, czy coś w tym stylu. Teraz, jak rozstaliśmy się z powodu jego zdrady, żąda on ode mnie kwoty 10 tysięcy złotych. Nie wiem, skąd taka kwota. W każdym bądź razie, czy może mi coś grozić z tego powodu?

  #8538 Odpowiedz

  Żaba

  Jeżeli w jakiś sposób Twój były udowodni, że te pieniądze były formą pożyczki, to ma szanse na to, by żądać od Ciebie, abyś mu zwróciła te pieniądze.

  #8539 Odpowiedz

  Wika

  No tak, ale wszystko zależy od tego, czy to udowodni. Jak się patrzy na takie tytuły przelewów, to nie chce się wierzyć, że to była pożyczka, a nie darowizna. Ale raczej ciężko będzie mu to udowodnić.

  #8540 Odpowiedz

  Użędy

  Pamiętaj jeszcze o kwestii opodatkowania. Zarówno taka pożyczka, jak i darowizna podlegają opodatkowaniu. Jeśli już szykują się takie właśnie sprawy w Twoim życiu, zabezpiecz się i zgłoś tą kwestię do urzędu skarbowego przy rozliczeniu. W przeciwnym razie będziesz mieć dodatkowe problemy i kłopoty.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Zwrot pieniędzy, które przelewał mi partner?
Twoje informacje
× 6 = 48

Główna › Forum › Pozostałe produkty finansowe › Zwrot pieniędzy, które przelewał mi partner? Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma $s, i został ostatnio zaktualizowany przez  Użędy 10 miesiące, 2 tygodnie temu. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy Styczeń 8, 2018 o 9:15 am #8537 Odpowiedz Gabi Witajcie. Przez kilka miesięcy byłam...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.