Główna Forum Kredyty hipoteczne Jaki bank ma najlepszy kredyt hipoteczny w 2024r. ?

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #534 Reply
    MizeriaOne
    Gość

    Bez poznania Twojej sytuacji materialnej, informacji nt. samej inwestycji nie da się określić banku, który będzie najlepszy. Podaj szczegóły.

    #540 Reply
    Pantera
    Gość

    Rada – nigdy nie skupiajcie się na jednej ofercie, lepiej porównać większą ich ilość, wtedy macie ogląd na koszty, które jednak w dalszym ciągu są różne dla poszczególnych ofert.

    #541 Reply
    anja
    Gość

    Na pewno należy zacząć od tego, czy i jakim wkładem własnym dysponujemy. Jeżeli jest on na poziomie 20 % to polecam Bank BPH. Do wkładu własnego zaliczamy działkę, którą klient posiada, materiały zgromadzone do budowy domu lub środki na rachunkach bankowych.

    #542 Reply
    Aneczka
    Gość

    Jeżeli ktoś chce wziąć kredyt to najlepiej sam niech się uda do banków, absolutnie bez pośredników! Zrezygnowaliśmy z pośrednika i sami wysyłaliśmy formularze z prośbą o kontakt do banków. Oddzwaniali do nas z ofertą i w końcu wybraliśmy ING.

    #537 Reply
    Kruczek
    Gość

    Wybór hipoteki i odpowiedniego banku zależy od wielu rzeczy.
    Mi np. jak dobierali kredyt w conectum finanse to ustalali najpierw zdolność kredytową, stan majątkowy (wszystko było ok jak u Ciebie) ale też musiałam się zadeklarować czy wolę dać większy wkład własny i mniej rat, albo więcej rat na więcej lat ale mniejszych, albo np. jak ktoś ma mały wkład własny to też jest inaczej.
    Zamiast na forum odezwij się do kogoś, kto sie na tym zna.

    #533 Reply
    CoRRi
    Gość

    nie da się tak jednoznacznie określić tego co chcesz. Teraz kredyt hipoteczny to wiele dodatkowych czynników i wymogów – a to wymóg korzystania z karty kredytowej, a to ubezpieczenie, to tamto. Banki oszalały na tym punkcie. Podejrzewam, ze jednak będziesz musiał przejść się po bankach i samemu porównywać oferty. Ewentualnie poszukaj po pośrednikach, którzy podpowiedzą i pójść do banku 😀 Żart 🙂

    #1015 Reply
    Aurora
    Gość

    Im niższe oprocentowanie, tym tańszy kredyt. I bardzo istotna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania .Trzeba uważać bo oprócz wymaganego przez banki 15 procentowego wkładu własnego, dodatkowo dochodzą opłaty z własnej kieszeni tj. prowizja, podatek czy koszty notariusza.
    Tam gdzie niższe oprocentowanie to z reguły wyższa marża. Aby wyliczyć rzeczywisty koszt kredytu trzeba wziąć pod uwagę wszystkie jego składniki wraz z odsetkami, marżą oprocentowaniem, prowizjami i dodatkowymi opłatami. Warto doliczyć do tego koszta zabezpieczenia kredytu, zmiany kursów walut, prowadzenia rachunku. Zabrać umowę do domu, skonsultować z fachowcem i po „przespaniu się z ta myślą” zdecydować czy warto.

    #531 Reply
    Azmadan
    Gość

    Wreszcie dojrzałem do tego, żeby zakupić własne mieszkanie. Mam odłożone 150 tys zł. Sądzę, że będę potrzebował jeszcze jakieś 350 tys zł. Właśnie na taką kwotę chcę wziąć kredyt hipoteczny. Mam zdolność kredytową zatem nie przewiduję problemów z uzyskaniem kredytu. Nurtuje mnie pytanie gdzie najtaniej dostanę kredyt hipoteczny ?
    Co proponujecie ?

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
Odpowiedz do: Jaki bank ma najlepszy kredyt hipoteczny w 2024r. ?
Twoje informacje




Główna › Forum › Kredyty hipoteczne › Jaki bank ma najlepszy kredyt hipoteczny w 2024r. ? Otagowane: kredyt hipoteczny, najlepszy kredyt hipoteczny This topic has 7 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 1 miesiąc, 1 tydzień temu by Aurora. Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8) Autor Wpisy 6 lutego, 2024 o...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.