4Shares

Kredyt firmowy – wady i zalety

Kredyt Firmowy 2017 - Kredyty dla firm w 2017 - Kredyt na firmę 2017Kredyt firmowy bankowy, choć najczęściej stosowany, nie jest finansowaniem doskonałym, gdyż takiego po prostu nie ma. Wybierając rodzaj finansowania należy uwzględnić wady i zalety każdego z nich. Każda firma to inna sytuacja ekonomiczno – finansowa, dlatego nie każde rozwiązanie dla jednej firmy będzie też dobre dla innej.

Nie ulega wątpliwości, iż właściciele firm oraz osoby odpowiedzialne za zarządzanie finansami firm nie powinni zapominać o innych alternatywnych możliwościach finansowania, które pojawiają się na rynku i często mogą być nawet dużo atrakcyjniejsze od tak popularnego kredytu bankowego. Ważne jest, aby mieć rozeznanie w tym, co aktualnie oferuje rynek finansowy i dokładnie analizować poszczególne oferty.

Zalety kredytu

Produkty bankowe dostosowane do wielkości i charakteru Twojej firmy. Banki coraz bardziej interesują się sektorem MSP i powstają produkty skierowane bezpośrednio do tej grupy podmiotów.

Możliwość otrzymania środków na sfinansowanie bardziej złożonych inwestycji (kredyt inwestycyjny). Inne alternatywne źródła finansowania mogą być często korzystniejsze cenowo i podatkowo np. umowa leasingu, ale niestety nie wszystkie inwestycje mogą zostać przez niego sfinansowane. W takich przypadkach kredyt bankowy może być jedynym dostępnym rozwiązaniem na sfinansowanie skomplikowanego przedsięwzięcia.
W trakcie ubiegania się o kredyt bankowy automatycznie zyskujesz niezależną opinię banku o Twoim przedsięwzięciu. Na tym etapie istnieje jeszcze możliwość poprawy wszelkich niedociągnięć. Czasami bywa tak, że kredytobiorca po zasięgnięciu rady specjalistów rezygnuje z inwestycji, gdyż dochodzi do wniosku, że jest ona nieopłacalna. Przyczyną tego mogło być subiektywne patrzenia na tę inwestycje i niezauważenie istotnych barier czy informacji płynących z rynku.

Bank oferuje Ci możliwość skorzystania z usług doradcy kredytowego. Jego pomoc może być potrzeba przy pisaniu biznes planu , czyli dokumentu wchodzącego w skład wniosku kredytowego . Taki doradca przedstawi Ci inne, alternatywne źródła finansowania np. leasing, faktoring itd.
Zaciągaj kredyt bankowy przy wydatkach bieżących. Kredyt firmowy obrotowy poprawi płynność Twojego przedsiębiorstwa. Korzystaj z leasingu przy wydatkach inwestycyjnych.

Wady kredytu

Dla młodej firmy kredyt bankowy jest praktycznie niedostępny. Brak zdolności kredytowej oznacza małe szanse na pozyskanie środków od banku. Szanse pojawiają się, kiedy firma przedstawi odpowiednie zabezpieczenia rzeczowe czy poręczenie. To może skłonić bank do sfinansowania inwestycji.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Kredyt dla firm w 2018r? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

Zapisz

Kredyt firmowy – 22 wady i zalety w 2018r.
4.9 (97.33%) 15 votes
4Shares
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2017/01/Kredyt-Firmowy-2017-Kredyty-dla-firm-w-2017-Kredyt-na-firmę-2017.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2017/01/Kredyt-Firmowy-2017-Kredyty-dla-firm-w-2017-Kredyt-na-firmę-2017-150x150.jpgGRAZYNA71Kredyty gotówkoweKredyt dla firm,Kredyt Firmowy 2017,Kredyty dla firmKredyt firmowy - wady i zalety Kredyt firmowy bankowy, choć najczęściej stosowany, nie jest finansowaniem doskonałym, gdyż takiego po prostu nie ma. Wybierając rodzaj finansowania należy uwzględnić wady i zalety każdego z nich. Każda firma to inna sytuacja ekonomiczno - finansowa, dlatego nie każde rozwiązanie dla jednej firmy będzie też...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.