Justyna2020 zapytał 4 tygodnie temu

Witam.
Tak jak w temacie. Szukam pomocy w pozbyciu się windykacji. Nachodzą mnie w domu, pracy.
Nie jestem w stanie im wpłacać takich kwot jakich żądają dlatego daje im co mam ( 15-25 zł )
Wykańczają mnie psychicznie. Nie wiem co teraz zrobić.

5/5 - (2 votes)
6 odpowiedzi
Gość odpowiedział 11 miesięcy temu

Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (dalej: k.k.), kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Z kolei zgodnie z art. 191 par. 2 k.k. osoba dokonująca czynu określonego w art. 191 par. 1 k.k. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Groźba bezprawna powinna być rozumiana zgodnie z art. 115 par. 12 k.k. To realna groźba popełnienia przestępstwa na szkodę danej osoby lub jej osoby najbliższej i groźba spowodowania postępowania karnego przeciwko danej osobie, bądź rozgłoszenia informacji uwłaczającej czci zagrożonego lub jego osoby najbliższej.

Dodaj ocenę
Mrówa odpowiedział 11 miesięcy temu

Warto zwrócić się do wierzyciela o zawarcie ugody z jednoczesnym umorzeniem lub zawieszeniem postępowania egzekucyjnego. Warto coś zaproponować na początek i wnioskować do skutku.

Dodaj ocenę
Malibranda odpowiedział 11 miesięcy temu

Dzien dobry, prosze o pomoc, komornik zajal mi konto, mam jeszcze inne nie splacone pozyczki a chcialabym w koncu przestac miec problemy i zyc normalnie

5/5 - (2 votes)
Zuza odpowiedział 11 miesięcy temu

Dokonywanie wpłat po 25 złotych  – pewnie bez pokwitowań, nie uchroni przed przekazanie sprawy do sądu. Należy zawrzeć ugodę w formie pisemnej. Wpłaty w takich wysokościach należy dokonywać samemu na koto wierzyciela, bez pośrednictwa windykatora.

Dodaj ocenę
Hak odpowiedział 11 miesięcy temu

Windykatorzy są pod nadzorem Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji, a także są pilnowani przez Komisję Nadzoru Finansowego

Dodaj ocenę
Trocki odpowiedział 11 miesięcy temu

Zadaniem windykatora jest ustalenie warunków i terminu spłaty zadłużenia. Wszystkie działania muszą być podejmowane zgodnie z prawem i zasadami współżycia społecznego. Na każde ich przekroczenie należy reagować. Bez zgody dłużnika windykator nie może wejść do domu, nie może udzielać ani uzyskiwać informacji od osób trzecich. Najczęściej windykatorzy wykorzystują niewiedzę i strach dłużnika.

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

15 + 5 =

Justyna2020Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Jak poradzić sobie z windykacją 0 Dobre Słabe Justyna2020 zapytał 4 tygodnie temu Witam. Tak jak w temacie. Szukam pomocy w pozbyciu się windykacji. Nachodzą mnie w domu, pracy. Nie jestem w stanie im wpłacać takich kwot jakich żądają dlatego daje im co mam ( 15-25...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.