0Shares

Kredyt konsolidacyjny, czyli broń na zadłużenie.. Czy to do końca prawda?

Kredyt konsolidacyjny - gdzie, jak i opinie.

Kredyt konsolidacyjny to sprytne narzędzie bankowe służące przede wszystkim zwiększeniu zarobków banku. Zdawać by się mogło, że to stwierdzenie jest nieco na wyrost, jednak nic bardziej mylnego. Oferty banków pod tytułem: obniżymy Twoją ratę jeśli jesteś solidnym płatnikiem to wabik, dzięki któremu banki zyskują jedynie kolejnych i kolejnych klientów.

Jak działa kredyt konsolidacyjny i do kogo jest skierowany?

Slogan “jedna wygodna rata” lub “spłać wszystkie Twoje kredyty” działa zachęcająco dla każdego klienta posiadającego kilka zobowiązań w wielu bankach. Tak naprawdę jednak oferta banków kierowana jest w 99% przypadków do osób posiadających odpowiednią zdolność kredytową oraz nienaganną punktację w BIK.

Jak zatem może skorzystać z takiego rozwiązania osoba zadłużona?

Nie może. Niestety należy uświadomić sobie, że osoby zadłużone nie mogą liczyć na konsolidację bankową swoich zobowiązań jeśli na tych zobowiązaniach są zaległości w BIK, jeśli skierowali już po kilkanaście zapytań do banków w sprawie kredytu również nie. Negatywna opinia biur pośrednictwa kredytowego nie wzięła się wyłącznie z wysokich kosztów jakie te biura naliczają do kredytu, ale przede wszystkim z ilości zapytań kierowanych do banków i obniżania w ten sposób możliwości zaciągnięcia kredytu. Znakomitymi przekładami mogą być tutaj Exp***, Open *** czy Home ***, te firmy od razu wysyłają kilka zapytań do banków niszcząc scoring w Biurze Informacji kredytowej.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Kredyty konsolidacyjne? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum.

Kredyt konsolidacyjny, czyli broń na zadłużenie.. Czy to do końca prawda?
5 (100%) 1 vote
0Shares
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Kredyt-konsolidacyjny-1024x624.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Kredyt-konsolidacyjny-150x150.jpgPiccolloKredyty konsolidacyjneKredyt Konsolidacyjny,Kredyty BankoweKredyt konsolidacyjny, czyli broń na zadłużenie.. Czy to do końca prawda? Kredyt konsolidacyjny to sprytne narzędzie bankowe służące przede wszystkim zwiększeniu zarobków banku. Zdawać by się mogło, że to stwierdzenie jest nieco na wyrost, jednak nic bardziej mylnego. Oferty banków pod tytułem: obniżymy Twoją ratę jeśli jesteś solidnym płatnikiem to...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.