0Shares

Czy pożyczki pod zabezpieczenie nieruchomości to dobra alternatywa dla zadłużonych?

Czy pożyczki prywatne pod zastaw to dobra alternatywa dla zadłużonych

Potoczne określenie „pożyczki pod zastaw” odnosi się tutaj zasadniczo do dwóch produktów finansowych oferowanych legalnie i trzeciego, na granicy prawa, z którym trzeba bardzo uważać. Wszystkie te rodzaje pożyczek charakteryzuje wspólna cecha: zabezpieczeniem jest nieruchomość będąca własnością Klienta, lub innej osoby godzącej się jej użyczyć. Trzeba się zatem liczyć z tym, iż po braku spłaty nieruchomość zostanie utracona.

Jak każda pożyczka, tak samo pożyczki zabezpieczone mają swoje wady oraz zalety. Przede wszystkim pożyczka w której jest zabezpieczenie jest o wiele tańsza procentowo niż kredyt bez zabezpieczenia. Dodatkowo jeżeli myślimy o pożyczce pod zastaw nieruchomości możemy się starać o wyższą kwotę niż w przypadku kredytu bankowego, gdzie weryfikuje nas zdolność kredytowa oraz dochody a w przypadku pożyczki zabezpieczonej główną rolę odgrywa wartość nieruchomości pod która pożyczka zostaje nam udzielona. Nie możemy zapominać również o tym, że decydując się na taki krok, musimy sprawdzić wszystkie aspekty dotyczące takiego kredytowania. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na zapisy umowne i harmonogram spłaty, szczególnie zwracając uwagę kiedy będzie uruchomiona pożyczka, pod jakimi warunkami i ile trzeba czekać na pieniądze, ale również przeliczyć koszty pożyczki i koszty notarialne.

Jak dla każdej pożyczki, należy być pewnym lub prawie pewnym że pożyczkę wraz ze wszystkimi kosztami będziemy w stanie spłacić, należy dokładnie przeliczyć jakie są łączne koszty pożyczki (odsetki, opłaty przygotowawcze, prowizje inwestora, prowizje pośredników, opłaty notarialne), aby nie spotkała nas po wypłacie przykra niespodzianka. Najlepiej gdy środki z takiej pożyczki są przeznaczone na konkretny cel. Biorąc wysoką pożyczkę i ją roztrwonić na sprawy podrzędne nie jest dobrym pomysłem.

Dobrze jest również zabezpieczyć się na wypadek potknięcia z przyczyn niezależnych od nas możliwością wydłużenia kredytowania, bądź posiłkowaniem się kredytem bankowym. Takie kwestie należy ustalić z inwestorem bądź pośrednikiem. W naszej opinii pożyczki pod zastaw nieruchomości są bardzo dobrym źródłem finansowania dla osób nie mogących skorzystać z oferty bankowej. Trzeba jednak pamiętać, że bierzemy cudze pieniądze a oddajemy swoje, więc – jak ze wszystkim we współczesnym świecie – należy zachować umiar.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum

Czy pożyczki pod zastaw nieruchomości to dobra alternatywa dla zadłużonych?
4.6 (92%) 5 votes
0Shares
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Czy-pożyczki-prywatne-pod-zastaw-to-dobra-alternatywa-dla-zadłużonych-768x1024.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/Czy-pożyczki-prywatne-pod-zastaw-to-dobra-alternatywa-dla-zadłużonych-150x150.jpgEdiKredytPożyczki prywatnePożyczki Pod Nieruchomość,Pożyczki pod zabezpieczenie,Pożyczki pod zastaw nieruchomościCzy pożyczki pod zabezpieczenie nieruchomości to dobra alternatywa dla zadłużonych? Potoczne określenie „pożyczki pod zastaw” odnosi się tutaj zasadniczo do dwóch produktów finansowych oferowanych legalnie i trzeciego, na granicy prawa, z którym trzeba bardzo uważać. Wszystkie te rodzaje pożyczek charakteryzuje wspólna cecha: zabezpieczeniem jest nieruchomość będąca własnością Klienta, lub innej...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.