Wszystko o sprzeciwie od nakazu zapłaty. Rady, opinie, definicje.

sprzeciw od nakazu zapłaty | zarzuty od nakazu zapłaty

Jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty, zarzuty?

Jeżeli natknąłeś się na nasze propozycje sprzeciwu od nakazu zapłaty to prawdopodobnie szukasz możliwości zapewnienia sobie i swoim najbliższym bezpiecznej przyszłości finansowej.

Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym ma na celu zwiększenie płynności finansowej firmy lub Klienta detalicznego, czego rezultatem jest zwiększenie przychodowości firmy i zmniejszenie jej wydatków tak jak w przypadku osoby fizycznej.
Bardzo ważnym czynnikiem podczas przygotowywania sprzeciwu od nakazu zapłaty jest zachowywanie terminów ustawowych.

 • WAŻNE: Jaki jest termin na złożenie sprzeciwu lub zarzutów?

Po wydaniu nakazu zapłaty sąd z urzędu powinien Ci go doręczyć, przesyłając jednocześnie złożony przeciwko Tobie pozew. Od chwili otrzymania nakazu masz dwa tygodnie na złożenie sprzeciwu lub zarzutów. Termin będzie zachowany, jeżeli w tym czasie złożysz pismo w biurze podawczym sądu albo nadasz je na poczcie (liczy się data stempla pocztowego). Sprzeciw lub zarzuty wniesione po terminie zostaną odrzucone bez rozpoznania.

Art. 491 § 1 i 3, art. 502 § 1 i 2, art. 165 § 2 kodeksu postępowania cywilnego

 • WAŻNE: Gdzie skierować sprzeciw lub zarzuty?

Bardzo ważną kwestią jest to, żebyśmy wysłali sprzeciw lub zarzuty w odpowiednie miejsce.  Do rozpoznania sprzeciwu i zarzutów właściwy jest ten sam sąd, który wydał nakaz zapłaty. Dotyczy to także postępowania przed e-sądem.

 • WAŻNE: Jakie są koszty wniesienia sprzeciwu lub zarzutów?

W postępowaniu upominawczym (także przed e-sądem w Lublinie) wniesienie sprzeciwu nie podlega opłacie.

W postępowaniu nakazowym wniesienie zarzutów podlega opłacie, której wysokość zależy od wartości przedmiotu sporu, czyli innymi słowy od kwoty pieniężnej wymienionej w nakazie zapłaty. Jest to 75% z 5% wartości przedmiotu sporu. Nasi specjaliści są jednak w stanie w wyjątkowych przypadkach wnioskować o uniknięcie tej opłaty.

Optymalizacja skuteczności sprzeciwu od nakazu zapłaty

Podczas przygotowywania sprzeciwu do sądu ważne jest odpowiednie uzasadnienie sprzeciwu pod kątem formalnym i merytorycznym. Tylko dzięki znalezieniu odpowiednich specjalistów, można liczyć na zwiększenie skuteczności sprzeciwu, co oznacza uniknięcie zajęcia komorniczego na okres od 3 miesięcy wzwyż a często nawet umorzenie postępowania.

Zoptymalizowanie sprzeciwu od nakazu zapłaty pod daną sytuację jest zadaniem naszych specjalistów i jest zawsze opracowane tak, aby zachować pełną wygodę oraz jakość dla Klienta i Jego rodziny.

Niestety niewielu Polaków ma świadomość o możliwości złożenia sprzeciwu i doprowadza do sytuacji egzekucji komorniczej za kwotę 1000zł. Na szczęście ponad 80% naszych Klientów przekazuje kontakt do nas ich znajomym!

Dołącz do grona osób, które w terminie, dzięki nam złożyło sprzeciw lub zarzuty od nakazu zapłaty i ciesz się życiem bez długów!

Misją jaką przyjęło Forum jest popularyzacja działań tuż po odebrania nakazu zapłaty i pozwu jak i sprzeciwów od nakazu zapłaty. Wiele zależy od samego Klienta, ale także od sądu, który dokument rozpatruje, dlatego przed złożeniem sprzeciwu dokładnie analizujemy i doradzamy jakie działania są najlepsze dla indywidualnego przypadku.

Nasze oferty przekształcamy systematycznie tak, aby dostosować ją do aktualnej sytuacji naszych Klientów.

Mamy nadzieję, iż dzięki temu artykułowi nikomu nie trzeba będzie więcej tłumaczyć, dlaczego sprzeciw lub zarzuty od nakazu zapłaty są tak bardzo ważne, ani dlaczego dla zapewnienia sobie bezpieczeństwa na przyszłość konieczny jest ruch w teraźniejszości, który wywoła odpowiednie efekty dla zadłużonych.
Dlaczego wybrać dokumenty przygotowane przez profesjonalistów forum-oddluzanie.pl?
– 11 tys. lojalnych Klientów
– ponad 4 tys. wygranych spraw
– 2 tys. reprezentowanych osób
– sprawy oddłużeniowe i odszkodowawcze

Uzyskaj dostęp do dokumentów i teraz zdobądź niezbędną pomoc rekomendowanych prawników forum.

Złożenie pisma do sądu nie było jeszcze takie proste:

1. Wysyłasz skan lub zdjęcie korespondencji z sądu
2. W 15 minut odbierasz wybrany dokument
3. Wpisujesz na nim jedynie Twoje dane, dane wierzyciela i składasz podpis
4. Odsyłasz pismo do sądu w jednej kopercie, w 2. egzemplarzach.

Nawet gdy zbliża się termin na złożenie dokumentów do sądu (pamiętaj! tylko 14 dni kalendarzowych od odbioru, np. odebrałeś nakaz zapłaty i pozew 6. maja, ostateczny termin to 20. maja ), tu masz je on-line, maksymalnie w 15 minut.

Co zyskujesz w 15 minut?
– sprzeciw od nakazu zapłaty
– zarzuty od nakazu zapłaty
– odpowiedź na pozew
– apelacja
– wniosek o wypłatę odszkodowania
skarga na czynności komornika np. na opis i oszacowanie nieruchomości
wniosek o upadłość konsumencką + pomoc prawnika

Dokumenty są sporządzane indywidualnie przez rekomendowanych prawników Forum Oddłużanie.

Wypełnij krótki formularz i postępuj zgodnie z instrukcją otrzymaną na e-mail:

  Jeśli chcesz uzyskać dostęp premium do wszystkich powyższych dokumentów, napisz na e-mail: kontakt@forum-oddluzanie.pl lub wypełnij formularz. Możesz również uzyskać pomoc premium Adwokat – całkowitą reprezentację adwokacką przed sądem.

  Masz dodatkowe pytania w temacie: Sprzeciw od nakazu zapłaty? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum.

  5/5 - (30 votes)
  https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/sprzeciw-od-nakazu-zapłaty-1-1024x465.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/04/sprzeciw-od-nakazu-zapłaty-1-150x150.jpgfranzREtap sądowySprzeciw Od Nakazu Zapłaty,zarzuty od nakazu zapłatyWszystko o sprzeciwie od nakazu zapłaty. Rady, opinie, definicje. Jak napisać sprzeciw od nakazu zapłaty, zarzuty? Jeżeli natknąłeś się na nasze propozycje sprzeciwu od nakazu zapłaty to prawdopodobnie szukasz możliwości zapewnienia sobie i swoim najbliższym bezpiecznej przyszłości finansowej. Sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym ma na celu zwiększenie płynności finansowej firmy...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.