Forum-Oddluzanie: pytania i odpowiedziKategoria: Pomoc zadłużonymUdało mi się zawrzeć ugodę – a komornik nadal pobiera wynagrodzenie. Co zrobić??
Mader zapytał 3 miesiące temu

Mam komornika za kredyt w banku, tytuł wykonalności na podstawie BTE z 2011roku. Komornik zajął mi wynagrodzenie. W tym roku dług został przez Bank sprzedany do funduszu.

4/5 - (5 votes)
3 odpowiedzi
WładP odpowiedział 1 rok temu

Firma windykacyjna czy fundusz kupując od banku dług – kupuje go ale bez uprawnień BTE. Należy podnieść zarzut przedawnienia oraz fakt, rozpoczęcia egzekucji przez bank na podstawie BTE nie odnosi się aktualnego wierzyciela. Aby firma niebędąca bankiem mogła przerwać bieg przedawnienia na swoją rzecz, musi wytoczyć dłużnikowi sprawę w sądzie przed upływem trzech lat trzy lat.

5/5 - (1 vote)
Łukaszb odpowiedział 1 rok temu

Bank powinien poinformować komornika, iż nie jest już właścicielem wierzytelności, ponieważ ten dług sprzedał. Jeżeli tego nie zrobił Ty powinieneś o tym komornika poinformować i złożyć wniosek o umorzenie egzekucji.Należy też  złożyć wniosek o uchylenie klauzuli wykonalności, bo BTE może posługiwać się tylko Bank a nie firma windykacyjna czy fundusz.

3.7/5 - (3 votes)
Don odpowiedział 1 rok temu

Kiedy zostało wystawione postanowienie na podstawie BTE?

Dodaj ocenę
Twoja odpowiedź

8 + 20 =

MaderForum-Oddluzanie: pytania i odpowiedzi › Kategoria: Pomoc zadłużonym › Udało mi się zawrzeć ugodę – a komornik nadal pobiera wynagrodzenie. Co zrobić?? 0 Dobre Słabe Mader zapytał 3 miesiące temu Mam komornika za kredyt w banku, tytuł wykonalności na podstawie BTE z 2011roku. Komornik zajął mi wynagrodzenie. W tym roku dług został przez...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.