Główna Forum Dyskusje ogólne Informacja o umorzeniu egzekucji komorniczej. Umorzenie długu – umorzenie egzekucji komorniczej

#1245
zochaa
Gość

Komornik umorzy postępowanie, jeżeli uzna, że dłużnik jest niewypłacalny. W przypadku gdy dłużnik nie pracuje i nie posiada żadnego majątku. Jednak jego sytuacja może się zmienić przed najbliższe 10 lat, czyli do chwili, gdy upływa termin przedawnienia. Może więc przed tą datą wszcząć postępowanie na nowo. Przez ten cały czas odsetki będą naliczane odsetki. Dłużnik cały czas pozostanie dłużnikiem, aż nie spłaci swoich zobowiązań. Termin przedawnienia nie zwalnia z długu. Wierzyciel może zawsze upomnieć się o swoje pieniądze. Każde ponowne wszczęcie postępowania sprawia, że termin przedawnienia biegnie na nowo.

Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Informacja o umorzeniu egzekucji komorniczej. › Umorzenie długu – umorzenie egzekucji komorniczej 6 lutego, 2024 o 6:04 am #1245 zochaaGość Komornik umorzy postępowanie, jeżeli uzna, że dłużnik jest niewypłacalny. W przypadku gdy dłużnik nie pracuje i nie posiada żadnego majątku. Jednak jego sytuacja może się zmienić...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.