Główna Forum Dyskusje ogólne Informacja o umorzeniu egzekucji komorniczej.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #1245 Reply
  zochaa
  Gość

  Komornik umorzy postępowanie, jeżeli uzna, że dłużnik jest niewypłacalny. W przypadku gdy dłużnik nie pracuje i nie posiada żadnego majątku. Jednak jego sytuacja może się zmienić przed najbliższe 10 lat, czyli do chwili, gdy upływa termin przedawnienia. Może więc przed tą datą wszcząć postępowanie na nowo. Przez ten cały czas odsetki będą naliczane odsetki. Dłużnik cały czas pozostanie dłużnikiem, aż nie spłaci swoich zobowiązań. Termin przedawnienia nie zwalnia z długu. Wierzyciel może zawsze upomnieć się o swoje pieniądze. Każde ponowne wszczęcie postępowania sprawia, że termin przedawnienia biegnie na nowo.

  #1244 Reply
  Patrian
  Gość

  W przypadku nieskuteczności postepowania egzekucyjnego komornik umarza postępowanie i zwraca tytuł wykonawczy wierzycielowi. Dla dłużnika nie oznacza to „załatwienia sprawy”. Do czasu przedawnienia długu wierzyciel może jeszcze kilkukrotnie złożyć wniosek o egzekucję. Wierzyciel ma prawo wybrać dowolnego komornika na terenie RP, nie dotyczy to jednak egzekucji z nieruchomości

  #1134 Reply
  chameleon
  Gość

  Umorzenie powoduje jedynie uchylenie czynności egzekucyjnych prowadzonych przez komornika w związku z brakiem możliwości zajęcia dochodu dłużnika oraz składników jego majątku. Nie pozbawia to jednak wierzyciela możliwości podjęcia egzekucji w każdej chwili w ramach umorzonego postępowania.

  #1137 Reply
  wilczka
  Gość

  Wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego może również złożyć dłużnik, w sytuacji gdy wierzyciel mimo wszczęcia postępowania egzekucyjnego, dokonał cesji wierzytelności. Cesja wierzytelności nie obejmuje tytułu wykonawczego.

  #1136 Reply
  Tytus
  Gość

  Do umorzenia postępowania egzekucyjnego może też dojść z mocy prawa, jeśli w przypadku egzekucji z nieruchomości dłużnika wierzyciel w ciągu roku nie złożył wniosku o przystąpienie do opisu i oszacowania nieruchomości.

  #1135 Reply
  kruszynka
  Gość

  Umorzenie postępowania egzekucyjnego może dotyczyć całości lub części postępowania Umorzenie egzekucji na wniosek wierzyciela może nastąpić w przypadku uregulowania przez dłużnika całej należności. Egzekucja może też zostać umorzona w innych przypadkach: jeśli tytuł wykonawczy został pozbawiony wykonalności, egzekucję skierowano przeciwko osobie, która nie jest dłużnikiem i która sprzeciwiła się prowadzeniu egzekucji, lub jeżeli prowadzenie egzekucji pozostaje w sprzeczności z treścią tytułu wykonawczego.

  #1105 Reply
  beeper
  Gość

  Co oznacza informacja, iż egzekucja komornicza została umorzona? Czy wierzyciel będzie jeszcze mógł dochodzić ode mnie spłaty zobowiązania? Czy jeśli komornik dla niego nie odzyskał zobowiązania to już sprawa jest umorzona? Proszę o pomoc.

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
Odpowiedz do: Informacja o umorzeniu egzekucji komorniczej.
Twoje informacje
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Informacja o umorzeniu egzekucji komorniczej. Otagowane: Umorzenie egzekucji komorniczej This topic has 6 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 3 miesiące/y, 4 tygodni/e temu by zochaa. Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7) Autor Wpisy 6 lutego, 2024 o 6:04 am #1245 Reply zochaaGość Komornik umorzy postępowanie, jeżeli uzna,...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.