Główna Forum Dyskusje ogólne Pożyczka na mój stary dowód co zrobić?

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #8503 Reply
  Seluku
  Gość

  Witam. Mam problem z bankiem. Ktoś wziął pożyczkę w banku na mój stary dowód osobisty. Nie dopytujcie, nie wiem, jak to możliwe. W każdym bądź razie dostałem zawiadomienie o konieczności spłaty. Co powinienem zrobić w tym momencie? Czy udać się do baku wystarczy? Kazali złożyć wyjaśnienia na piśmie, co już zrobiłem. Czy może powinienem poprosić o pomoc prawnika? Dziękuję za pomoc.

  #8508 Reply
  BIK
  Gość

  Ja na Twoim miejscu pierwsze , co bym teraz zrobiła, to poprosiła o raport w BIK. Pamiętaj, że ustawowo taka informacja jest bezpłatna. To może Ci wiele pomóc. Dzięki temu dowiesz się, czy jeszcze jakieś pożyczki zostały pobrane na Twoje konto.

  #8507 Reply
  Mann
  Gość

  Mój znajomy miał bardzo podobną sytuację. Udało mu się wygrać, niemniej jednak nie była to prosta sprawa. Trzeba mieć nerwy do takich postępowań, ale jeśli to była znaczna kwota, trzeba walczyć, w przeciwnym razie oszust zadziała ponownie.

  #8509 Reply
  Anana
  Gość

  Idź na policję i próbuj wyjaśnić na podstawie pisma z banku, iż nie należy do Ciebie. Oni sami udadzą się do banku z prośbą o udostępnienie wszystkich niezbędnych informacji do rozstrzygnięcia tej sprawy.

  #8504 Reply
  Kamil
  Gość

  Jeśli chodzi o prawnika, to raczej za wcześnie na takie kroki. Skoro już złożyłeś pismo do banku, to najważniejsze, być po prostu miał jego kopię. Jeśli zaś chodzi o całą sprawę, brzydko to pachnie. Ktoś naprawdę próbuje Cię naciągnąć.

  #8506 Reply
  Balashi
  Gość

  Ja bym się nie zastanawiała, tylko od razu zła na policję. Jeśli tak zrobisz, to oni już sami rozpoczną postępowanie. W ten sposób najszybciej zablokujesz konieczność jakiejkolwiek spłaty za kredyt, którego nie zaciągnąłeś.

  #8510 Reply
  Ash
  Gość

  dla mnie ta sprawa jest naprawdę podejrzana, że ktoś na czyjś stary dowód mógł nabrać tyle pożyczek. Ciekawe jednak, jak ta sprawa się zakończy.

  #8505 Reply
  Egypt
  Gość

  Być może nastąpiła jakaś pomyłka? No ale takie przypadki chodzą po ludziach. Skoro pismo do banku złożone, może warto poczekać na odpowiedź?

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
Odpowiedz do: Pożyczka na mój stary dowód co zrobić?
Twoje informacje
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Pożyczka na mój stary dowód co zrobić? This topic has 7 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by Ash. Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8) Autor Wpisy 23 stycznia, 2023 o 8:41 am #8503 Reply SelukuGość Witam. Mam problem z bankiem. Ktoś wziął...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.