Główna Forum Kredyty hipoteczne Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym?

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #1064 Reply
  abaddon
  Gość

  Sprzedaż mieszkania z kredytem zależy od tego, w jaki sposób nabywca chce sfinansować zakup. Albo w oparciu o umowę notarialną dotyczącą uregulowania obecnego zadłużenia ciążącego na lokalu lub poprzez umowę przedwstępną.

  #1390 Reply
  zochaa
  Gość

  W niektórych przypadkach opłacalne jest przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość. Kredytobiorca nie musi być jej właścicielem, możliwe jest przeniesienie hipoteki na nieruchomości członków rodziny. Hipoteka może być przeniesiona jedynie za zgodą wierzyciela oraz wszystkich właścicieli danej nieruchomości. Bank ustala jego wartość rynkową i kalkuluje wartość nowego zabezpieczenia. Hipoteka przechodzi na inny budynek, jednak wierzyciel nadal musi spłacać kredyt. Jedyną różnicą jest to, że mieszkanie nie jest już obciążone, a wierzyciel może je bez problemu sprzedać po cenach rynkowych.

  #10123 Reply
  kornel
  Gość

  Jak to zrobić skutecznie, oto kilka wskazówek https://hotmoney.pl/mieszkanie-z-kredytem-jak-kupic/ Niestety takie sytuacje zdarzają się, nie ma sensu brnąć, lepiej sprzedać.

  #1389 Reply
  espIrit de corps
  Gość

  Kredyty hipoteczne otrzymują wpis w księdze wieczystej. Jednak po spłacie długu wpis nie ulega samoistnemu wymazaniu. Właściciel nieruchomości musi dokonać specjalnego wykreślenia z księgi wieczystej. Jeśli wierzytelność została w pełni uregulowana, to wykreślenie nie powinno sprawić większego problemu. Właściciel mieszkania musi otrzymać od banku oświadczenie o spłacie długu i zgodzie na wykreślenie hipoteki. Następnie trzeba złożyć stosowny wniosek do sądu wieczystoksięgowego.

  #3018 Reply
  Cijat
  Gość

  Witam.
  Wpadliśmy z mężem w pętlę zaduzenia. Mamy wypowiedziane kredyty i komornika.
  W tej chwili najpilniejsza sprawą jest kredyt w GEtin Noble Banku, który chce nam zlicytowac mieszkanie. Zadłuzenie wynosi około 26 tysięcy + karne odsetki okolo 5 tysiecy. Było już oszacowanie nieruchomości, które komornik ma zakończyć 6 lipca.
  Na mieszkaniu jest hipoteka w Banku PKO BP – 104 tysiące złotych.
  Czy można jeszcze uratować to mieszkanie? Czy jeżeli wpłącimy te 26 tysiecy nalezności głównej, to komornik odstapi od licytacji?
  Bardzo dziekuję za odpowiedź.

  #1065 Reply
  eXocet
  Gość

  Istna kwestia jest czy kredyt był zaciągnięty w obcej walucie – tutaj dochodzi kwestia przewalutowania. Warto więc zasięgnąć porady u doradcy finansowego.

  #1063 Reply
  Nie-Ironik
  Gość

  Obecnie sprzedaż skredytowanego lokalu nie jest już dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Należy uzyskać z banku zaświadczenie zawierające informację na temat aktualnego zadłużenia z tytułu kredytu hipotecznego wraz z odsetkami.. Zaświadczenie wystawione przez bank powinno zawierać zgodę na jednorazową spłatę całości zadłużenia. Powinniśmy także otrzymać zapewnienie, że po spłaceniu kredytu niezwłocznie wykreśli odpowiednie zapisy z hipoteki mieszkania. Większość banków pobiera opłatę za sporządzenie dokumentu niezbędnego do sprzedaży mieszkania w kredycie. Następnie wystarczyć opublikować ogłoszenie z informacją o tym, że chcemy sprzedać mieszkanie lub skorzystać z usług biura nieruchomości.

  #1388 Reply
  kataryniarz
  Gość

  W wielu przypadkach sprzedający jest zmuszony do sprzedaży mieszkania nieco poniżej jej wartości rynkowej. Sprzedaż może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest podpisanie umowy przedsprzedażowej. Dla nabywcy bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie cesja kredytu i jego samodzielna spłata. W tym celu konieczna będzie zgoda banku na cesję, oraz podpisanie odpowiednio sformułowanej umowy kupna-sprzedaży.

  #1387 Reply
  Kruk
  Gość

  Bank jest wierzycielem hipoteki i to Bank zależy, czy sprzedaż mieszkania będzie w ogóle możliwa. Na szczęście większość banków, jak mBank, ING Bank Śląski, Milenium Bank, Multibank, Pekao S.A, PKO BP czy Credit Agricole umożliwiają sprzedaż nieruchomości. Niektóre instytucje, takie jak Alior Bank i Bank Zachodni WBK zastrzegają sobie prawo do podjęcia indywidualnej decyzji. Analizie podlega wartość nieruchomości, sytuacja finansowa potencjalnego nabywcy mieszkania, a także wartość zadłużenia hipotecznego. Niewiele banków z góry odrzuca możliwość sprzedaży mieszkania obciążonego hipoteką we frankach, tylko uzależnia go od spłaty całej wierzytelności.

  #1041 Reply
  Toxic
  Gość

  Czy sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym jest możliwe? Czy bank się na to zgodzi?

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
Odpowiedz do: Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym?
Twoje informacje
Główna › Forum › Kredyty hipoteczne › Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym? Otagowane: kredyt hipoteczny sprzedaż mieszkania This topic has 9 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by kornel. Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10) Autor Wpisy 8 lutego, 2024 o 11:57 pm #1064 Reply abaddonGość Sprzedaż mieszkania z kredytem zależy od...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.