Główna Forum Kredyty hipoteczne Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym? Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym?

#1390
zochaa
Gość

W niektórych przypadkach opłacalne jest przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość. Kredytobiorca nie musi być jej właścicielem, możliwe jest przeniesienie hipoteki na nieruchomości członków rodziny. Hipoteka może być przeniesiona jedynie za zgodą wierzyciela oraz wszystkich właścicieli danej nieruchomości. Bank ustala jego wartość rynkową i kalkuluje wartość nowego zabezpieczenia. Hipoteka przechodzi na inny budynek, jednak wierzyciel nadal musi spłacać kredyt. Jedyną różnicą jest to, że mieszkanie nie jest już obciążone, a wierzyciel może je bez problemu sprzedać po cenach rynkowych.

Główna › Forum › Kredyty hipoteczne › Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym? › Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym? 9 lutego, 2024 o 6:47 am #1390 zochaaGość W niektórych przypadkach opłacalne jest przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość. Kredytobiorca nie musi być jej właścicielem, możliwe jest przeniesienie hipoteki na nieruchomości członków rodziny. Hipoteka może być...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.