Główna Forum Pożyczki pozabankowe Rolowanie pożyczek – refinansowanie pożyczek.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #1258 Reply
  chanel
  Gość

  Reakcją instytucji finansowych na znowelizowanie ustawy antylichwiarskiej to wprowadzenie, zamiast przedłużenia firmy, refinansowania. Nic innego jak przedłużenie spłaty. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku prolongaty, refinansowanie następuje dopiero po dokonaniu płatności na konto wskazane przez pożyczkodawcę. Koszt takiej operacji nie przewyższa wysokości domyślnej prowizji, ustalonej przez firmę dla danej kwoty, czyli równowartość prowizji pobieranej przez firmę.

  #1259 Reply
  apsik
  Gość

  Zmiana przepisów odnośnie zasad udzielania pożyczek oraz opłat z tym związanych, teoretycznie, umożliwia tylko jednokrotne przedłużenie spłaty. Zignorowanie tego zapisu może skutkować sankcją finansową. Firmy pożyczkowe znalazły sposób na obejście tego przepisu. Wysokość zadłużenia nie wzrasta ani nie maleje, zmienia się jedynie wierzyciel. Nowym wierzycielem jest zazwyczaj spółka-córka firmy. która posiada środki przeznaczane na udzielanie pożyczek i gromadzi zyski z tytułu opłat za refinansowanie. Limit refinansowania jest uzależniony tylko i wyłącznie od możliwości utworzenia spółek przez pierwotną firmę pożyczkową.

  #847 Reply
  Petita
  Gość

  Rolowanie pożyczki to nic innego niż przedłużenie terminu spłaty zaciągniętego zobowiązania bądź wyrażenie zgody na następna pożyczkę. Swojego czasu przodowała w tej praktyce firma Profi Credit. Umowy były tak skonstruowane, że klient podpisując umowę nie był do końca świadomy, że wyraża zgodę na wypłatę kolejnej pożyczki. Dopiero dostając przelew, pomniejszony często o zaległość poprzedniego zobowiązania. Inna formą rolowania pożyczki jest wielokrotne wydłużanie terminu spłaty pożyczki, za odpowiednia opłatą.

  #758 Reply
  talula
  Gość

  Nowy sposób chwilówek na dodatkowe koszty po wejściu ustawy antylichwiarskiej. Słyszeliście o tak zwanym rolowaniu produktów?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Rolowanie pożyczek – refinansowanie pożyczek.
Twoje informacje
Główna › Forum › Pożyczki pozabankowe › Rolowanie pożyczek – refinansowanie pożyczek. Otagowane: Rolowanie pożyczek pozabankowych This topic has 3 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 5 miesiące/y temu by apsik. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy 8 lutego, 2024 o 5:31 pm #1258 Reply chanelGość Reakcją instytucji finansowych na znowelizowanie ustawy...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.