Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Upadłość konsumencka – wyłączenie mieszkania

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #21512 Reply
  Upadłości24
  Gość

  Czy majątek dłużnika trafia do masy upadłości po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej?

  Tak, to zasadnicza zasada tego procesu. Gdy sąd ogłasza upadłość konsumencką, cały majątek dłużnika staje się częścią masy upadłości, a kontrolę nad nim przejmuje syndyk, który działa pod nadzorem sądu. Wartością, która często budzi największe zainteresowanie, jest nieruchomość, jeśli jest własnością dłużnika. Takie mieszkanie lub dom również zostaje włączone do masy upadłości i może być sprzedane w dalszej części procesu.

  Co dzieje się z udziałem w nieruchomości w przypadku upadłości konsumenckiej?

  Jeśli dłużnik jest współwłaścicielem nieruchomości, niezależnie od wielkości jego udziału, również zostaje on włączony do masy upadłości. To oznacza, że udział w nieruchomości podlega procedurze sprzedaży, tak jak cała nieruchomość.

  Jak chronione są potrzeby mieszkaniowe dłużnika po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej?

  Po ogłoszeniu upadłości dłużnik może nadal mieszkać we własnej nieruchomości do czasu, gdy zostanie ona oferowana na sprzedaż osobom trzecim. Po tej fazie, konieczne jest jego wyprowadzenie się. Dłużnik ma jednak prawo ubiegać się o wsparcie finansowe na wynajem innego lokalu mieszkalnego. Sąd przyznaje upadłemu środki pieniężne odpowiadające przeciętnemu czynszowi najmu lokalu mieszkalnego w tej samej lub sąsiedniej okolicy za okres od 12 do 24 miesięcy.

  Czy istnieje możliwość wyłączenia mieszkania lub udziału w nieruchomości z masy upadłości?

  Tak, istnieje możliwość wyłączenia udziału w nieruchomości z masy upadłości, szczególnie w przypadkach, gdy próba sprzedaży jest trudna lub niemożliwa. Jednak nie ma określonych reguł co do czasu trwania prób sprzedaży lub ich liczby. Każda sytuacja jest rozpatrywana indywidualnie przez sąd, dlatego trudno przewidzieć wynik procedury sprzedażowej lub wyłączenia danego składnika majątkowego z masy upadłości.

  W skrajnych przypadkach, nawet próba sprzedaży całej nieruchomości może zakończyć się niepowodzeniem, co również może prowadzić do próby wyłączenia takiego majątku z masy upadłości.

  Ogłoś upadłość konsumencką

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
Odpowiedz do: Upadłość konsumencka – wyłączenie mieszkania
Twoje informacje
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Upadłość konsumencka – wyłączenie mieszkania Otagowane: Upadłość konsumencka, Upadłość konsumencka a mieszkanie Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądasz 1 wpis (z 1) Autor Wpisy 27 marca, 2024 o 2:25 am #21512 Reply Upadłości24Gość Czy majątek dłużnika trafia do masy upadłości po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej? Tak, to zasadnicza zasada tego procesu. Gdy sąd ogłasza...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.