Co może windykator? Jakie mam prawa jako dłużnik?

Windykator i jego uprawnienia..

Bezczelność, tupet, arogancja – to podstawowe cechy przypisywane windykatorom, szczególnie tym zajmującym się windykacją telefoniczną. Wiele osób bezwolnie poddaje się warunkom rozmowy narzuconym przez pracownika działu windykacji, nie zdając sobie sprawy z praw, jakie mu przysługują i praw, jakie przysługują windykatorowi. Zarówno kodeks etyczny jak i prawo zabrania używania w rozmowie argumentów nieprawdziwych, a więc warto wiedzieć co wolno powiedzieć windykatorowi a czego nie. Jakimi argumentami kierują się w rozmowie windykatorzy i które z nich są dopuszczalne, a które stanowią poważne naruszenie?

Skierujemy sprawę do sądu i komornika – Jeżeli argument ten pada z ust pracownika banku – jest wszystko w porządku. Gorzej, gdy pozwala sobie na to pracownik zewnętrznej firmy windykacyjnej prowadzącej windykację na rzecz banków. Wówczas jest to próba niezgodnego z prawem wywierania nacisku – ponieważ tylko bank może zdecydować się na wystawienie Bankowego Tytułu Egzekucyjnego i ewentualną egzekucję komorniczą.

Przyjedziemy i wyniesiemy z domu cenne rzeczy – Poważne wykroczenie i jednocześnie próba zastraszenia. Nie istnieje bowiem żaden przepis pozwalający windykatorowi na wejście do domu dłużnika, a tym bardziej przewłaszczenie jego rzeczy. Ten argument jest niezgodny z prawem i osoba, która go używa będzie miała z tego tytułu ogromne nieprzyjemności. Pada on jednak często, dlatego warto poświecić mu chwilę. Obowiązujące w Polsce prawo nie posiada żadnych przepisów dających windykatorowi odrobinę więcej uprawnień niż pozostałej części społeczeństwa. Zatem taka informacja brzmi dokładnie tak, jakby ktoś powiedział: “włamiemy się do Ciebie i okradniemy Cię z cennych rzeczy” i dokładnie tak zostanie potraktowana przez organa ścigania, gdy zostaną poinformowane o takim incydencie.

Poinformujemy sąsiadów o Twoich długach

Masz dodatkowe pytania w temacie: Windykator i jego uprawnienia? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum.

4.9/5 - (69 votes)
https://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/05/Windykator-i-jego-uprawnienia-668x1024.jpghttps://forum-oddluzanie.pl/wp-content/uploads/2016/05/Windykator-i-jego-uprawnienia-150x150.jpgfranzRKomornik i windykacjaSkarga na Windykatora,WindykacjaCo może windykator? Jakie mam prawa jako dłużnik? Bezczelność, tupet, arogancja - to podstawowe cechy przypisywane windykatorom, szczególnie tym zajmującym się windykacją telefoniczną. Wiele osób bezwolnie poddaje się warunkom rozmowy narzuconym przez pracownika działu windykacji, nie zdając sobie sprawy z praw, jakie mu przysługują i praw, jakie przysługują windykatorowi. Zarówno...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.