Główna Forum Dyskusje ogólne Zmiana stosunków prawnych pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem po upływie określon Odpowiedz do: Zmiana stosunków prawnych pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem po upływie określon

#845
Anty k. c.
Gość

Zgodnie z art. 117 § 2 kc, „ po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne”. Zobowiązanie zmienia charakter z prawnego na naturalny, który nie posiada już wsparcia ze strony instytucji państwowych odnośnie odzyskania zobowiązania. Dochodzenie należności jest możliwe na drodze polubownej.

Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Zmiana stosunków prawnych pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem po upływie określon › Odpowiedz do: Zmiana stosunków prawnych pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem po upływie określon 10 lutego, 2024 o 4:44 pm #845 Anty k. c.Gość Zgodnie z art. 117 § 2 kc, „ po upływie terminu przedawnienia ten,...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.