Główna Forum Dyskusje ogólne Zmiana stosunków prawnych pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem po upływie określon

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #845 Reply
  Anty k. c.
  Gość

  Zgodnie z art. 117 § 2 kc, „ po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, chyba że zrzeka się korzystania z zarzutu przedawnienia. Jednakże zrzeczenie się zarzutu przedawnienia przed upływem terminu jest nieważne”. Zobowiązanie zmienia charakter z prawnego na naturalny, który nie posiada już wsparcia ze strony instytucji państwowych odnośnie odzyskania zobowiązania. Dochodzenie należności jest możliwe na drodze polubownej.

  #2308 Reply
  Ailonav
  Gość

  W przypadku długu naturalnego wierzyciel sądownie już nic nie uzyska, co nie znaczy, że nie może przekazać sprawy do firmy windykacyjnej.

  #760 Reply
  Utracony Geniusz
  Gość

  Zmiana stosunków prawnych pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem po upływie określonego czasu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
Odpowiedz do: Zmiana stosunków prawnych pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem po upływie określon
Twoje informacje
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Zmiana stosunków prawnych pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem po upływie określon Otagowane: Stosunki pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem This topic has 2 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y, 1 tydzień temu by Ailonav. Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3) Autor Wpisy 10 lutego, 2024...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.