Główna Forum Kredyty hipoteczne Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym? Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym?

#1389
espIrit de corps
Gość

Kredyty hipoteczne otrzymują wpis w księdze wieczystej. Jednak po spłacie długu wpis nie ulega samoistnemu wymazaniu. Właściciel nieruchomości musi dokonać specjalnego wykreślenia z księgi wieczystej. Jeśli wierzytelność została w pełni uregulowana, to wykreślenie nie powinno sprawić większego problemu. Właściciel mieszkania musi otrzymać od banku oświadczenie o spłacie długu i zgodzie na wykreślenie hipoteki. Następnie trzeba złożyć stosowny wniosek do sądu wieczystoksięgowego.

Główna › Forum › Kredyty hipoteczne › Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym? › Sprzedaż mieszkania objętego kredytem hipotecznym? 9 lutego, 2024 o 6:16 pm #1389 espIrit de corpsGość Kredyty hipoteczne otrzymują wpis w księdze wieczystej. Jednak po spłacie długu wpis nie ulega samoistnemu wymazaniu. Właściciel nieruchomości musi dokonać specjalnego wykreślenia z księgi wieczystej....Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.