Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Zajęcie komornicze a wstąpienie w związek małżeński. Zajęcie komornicze a wstąpienie w związek małżeński. Co z wynagrodzeniem nowego partnera?

#1354
Łukanio
Gość

W momencie, w którym dwie osoby wejdą w związek małżeński, wszystkie uzyskane od tego momentu dochody oraz dobra materialne będą ich wspólnym majątkiem. Nie działa to jednak wstecz i każda rzecz lub gotówka wniesiona osobno, dalej pozostaje własnością osobistą. W kwestii długów, które zostały zaciągnięte przed zawarciem małżeństwa, także jest to sprawa osobista, a nie wspólna. W związku z tym, komornik nie ma prawa zająć pensji współmałżonka, gdy chce ściągnąć dawne należności od dłużnika. Może za to zająć odpowiednią część zarobków, ale tylko tej osoby, która rzeczywiście nie wywiązała się ze spłat należności. Reguluje to art. 41 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Gdyby komornik starał się dokonywać egzekucji w sposób nieodpowiedni w stosunku do ustawy, warto skierować sprawę na drogę prawną. W przypadku dowolnych problemów, w tym z długami, warto zwrócić się o pomoc.

Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Zajęcie komornicze a wstąpienie w związek małżeński. › Zajęcie komornicze a wstąpienie w związek małżeński. Co z wynagrodzeniem nowego partnera? 16 lutego, 2024 o 12:39 pm #1354 ŁukanioGość W momencie, w którym dwie osoby wejdą w związek małżeński, wszystkie uzyskane od tego momentu dochody oraz...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.