Główna Forum Kredyty bankowe Bank żąda aktu notarialnego jako zabezpieczenia kredytu przy podpisaniu ugody.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #1012 Reply
  Riteusz
  Gość

  Akt notarialny może odnosić się zapłaty kwoty pieniężnej, jak i wydania rzeczy oznaczonych. W tym przypadku kwota dochodzona, musi być konkretnie wskazana. W drugim typie oświadczenia istotą jest obowiązek zapłaty sumy pieniężnej, określonej poprzez górną granicę wysokości świadczenia lub wskazanie klauzuli waloryzacyjnej. W tym przypadku istotne jest wskazanie terminu, w którym wierzyciel może wystąpić o nadanie klauzuli wykonalności aktowi notarialnemu. Trzecia forma aktu notarialnego ogranicza zakres egzekucji do składników majątku, na których ustanowiono zabezpieczenie – rzecz, wierzytelność lub prawo jest obciążone hipoteką lub zastawem.

  #1011 Reply
  AgnesM
  Gość

  Oświadczenie dłużnika o poddaniu się egzekucji objęte w formie aktu notarialnego to odpowiednik dotychczasowego BTE. Tak samo skraca procedurę aby bank otrzymał tytuł egzekucyjny. Możliwe są trzy formy. Różnica między aktami notarialnymi dotyczy zakresu możliwych do wyegzekwowania świadczeń .

  #850 Reply
  Perisic
  Gość

  W celu doprowadzenie do egzekucji komorniczej jest uzyskanie notarialnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji. Z uwagi na likwidacje BTE stosowana formą zabezpieczenia kredytu jest poddanie się egzekucji poprzez podpisanie aktu notarialnego. Z notarialnego oświadczenia o poddaniu się egzekucji mogą korzystać wszyscy wierzyciele, a nie tylko banki.

  #745 Reply
  odmieniec
  Gość

  Dlaczego bank żąda zabezpieczenia kredytu w formie aktu notarialnego? Co to oznacza?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Bank żąda aktu notarialnego jako zabezpieczenia kredytu przy podpisaniu ugody.
Twoje informacje
Główna › Forum › Kredyty bankowe › Bank żąda aktu notarialnego jako zabezpieczenia kredytu przy podpisaniu ugody. Otagowane: Akt notarialny poręczenie dla banku This topic has 3 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y, 1 tydzień temu by Riteusz. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy 11 lutego, 2024...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.