Główna Forum Dyskusje ogólne BIK: spadek kredytów firmowych w 2022

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #20932 Reply

  BIK: Wartość portfela kredytów dla mikrofirm spadła o 1 mld zł do 732 mld zł w 2022 r.

  Biuro Informacji Kredytowej (BIK) opublikowało raport dotyczący wartości portfela kredytów dla mikrofirm w Polsce w 2022 roku. Według raportu, wartość portfela kredytów spadła o 1 miliard złotych do 732 miliardów złotych. Co to oznacza dla polskiego rynku finansowego? Czy firmy będą w stanie uzyskać finansowanie, które jest im potrzebne, aby rozwijać swoją działalność? Oto analiza sytuacji.

  Najważniejsze wnioski z raportu BIK

  Wartość portfela kredytów dla mikrofirm w Polsce wyniosła 732 mld zł w 2022 roku, co oznacza spadek o 1 mld zł w porównaniu z rokiem poprzednim.
  W 2022 roku udział kredytów krótkoterminowych w portfelu kredytów dla mikrofirm wyniósł 41,5%, co oznacza spadek o 1,7 pkt proc. w porównaniu z 2021 r.
  W 2022 roku udział kredytów długoterminowych w portfelu kredytów dla mikrofirm wyniósł 58,5%, co oznacza wzrost o 1,7 pkt proc. w porównaniu z 2021 r.

  Co to oznacza dla mikrofirm?

  Spadek wartości portfela kredytów dla mikrofirm może być związany z ograniczeniami wprowadzonymi w związku z pandemią COVID-19. Wiele firm w Polsce nadal boryka się z trudnościami finansowymi, co może wpłynąć na zdolność do spłacania kredytów. Jednocześnie, spadek udziału kredytów krótkoterminowych w portfelu kredytów dla mikrofirm może wskazywać na to, że firmy w Polsce stają się bardziej ostrożne i wybierają kredyty długoterminowe, które zapewniają im stabilność finansową na dłuższy okres czasu.

  Jak uzyskać kredyt dla mikrofirmy w Polsce?

  Jeśli jesteś właścicielem mikrofirmy w Polsce i potrzebujesz finansowania, istnieją różne opcje, które możesz rozważyć. Oto kilka z nich:

  Kredyt dla mikrofirmy z Banku Polskiej Spółdzielczości
  Bank Polskiej Spółdzielczości oferuje kredyty dla mikrofirm na różne cele, w tym na rozwój firmy, refinansowanie istniejących kredytów, czy zakup sprzętu i maszyn. Wymagane dokumenty są uzależnione od celu kredytu i mogą obejmować m.in. biznesplan, zaświadczenia o zatrudnieniu.

  Kredyt dla mikrofirmy z PKO Banku Polskiego
  PKO Bank Polski to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca szeroki zakres produktów bankowych. Bank oferuje kredyty dla mikrofirm na różne cele, w tym na zakup środków trwałych, refinansowanie zobowiązań czy finansowanie bieżącej działalności. Wymagania dotyczące dokumentów są uzależnione od celu kredytu.

  Kredyt dla mikrofirmy z Alior Banku
  Alior Bank to jedna z najnowocześniejszych instytucji finansowych w Polsce, oferująca szeroki zakres produktów bankowych. Bank oferuje kredyty dla mikrofirm na różne cele, w tym na zakup środków trwałych, refinansowanie zobowiązań czy finansowanie bieżącej działalności. Wymagane dokumenty są uzależnione od celu kredytu.

  Kredyt dla mikrofirmy z Funduszu Gwarancji Płynnościowej
  Fundusz Gwarancji Płynnościowej to instytucja finansowa, która pomaga mikrofirmom uzyskać kredyt poprzez udzielanie gwarancji kredytowych dla banków i innych instytucji finansowych. W ramach programu mikrofirmy mogą uzyskać kredyt na finansowanie bieżącej działalności, inwestycje czy zakup środków trwałych.

  Jak zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu dla mikrofirmy?

  Aby zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu dla mikrofirmy, warto przede wszystkim dobrze przygotować się do rozmowy z bankiem lub inną instytucją finansową. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc:

  Przygotuj biznesplan – to dokument, który powinien zawierać m.in. opis firmy, cel kredytu, plan spłaty kredytu, analizę rynku oraz prognozy finansowe.

  Przygotuj dokumenty finansowe – bank będzie chciał zapoznać się z Twoimi wynikami finansowymi, w tym z bilansem, rachunkiem zysków i strat oraz z oświadczeniem o dochodach.

  Dbaj o swoją historię kredytową – im lepsza Twoja historia kredytowa, tym większe szanse na uzyskanie kredytu.

  Rozważ zabezpieczenie kredytu – jeśli jest to możliwe, warto rozważyć zabezpieczenie kredytu np. poprzez hipotekę na nieruchomości lub poręczenie osoby trzeciej.

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
Odpowiedz do: BIK: spadek kredytów firmowych w 2022
Twoje informacje
Doradcy Forum *rekomendowaniGłówna › Forum › Dyskusje ogólne › BIK: spadek kredytów firmowych w 2022 Otagowane: Kredyty firmowe BIK This topic has 0 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 2 miesiące/y, 3 tygodni/e temu by Doradcy Forum *rekomendowani. Przeglądasz 1 wpis (z 1) Autor Wpisy 26 marca, 2024 o 12:14 pm #20932 Reply Doradcy Forum *rekomendowaniModerator BIK: Wartość portfela kredytów dla...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.