Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Chciałbym ogłosić upadłość konsumencką i nie wiem jak to zrobić?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #8547 Reply
  Mariusz
  Gość

  Witajcie. Jestem w dosyć ciężkiej sytuacji, chciałbym ogłosić upadłość konsumencką, ale niestety nie za bardzo wiem, jak się za to zabrać. Czy ktoś był już w takiej sytuacji? Czy ktoś może mi doradzić, co zrobić, żeby rozwiązać tą sprawę sprawnie i bez dodatkowych nieprzyjemności. Dziękuję z góry za udzielone odpowiedzi oraz za Waszą pomoc.

  #9810 Reply
  Anna
  Gość

  Ja skorzystałam z pomocy kancelarii, która pomogła mi przejść przez cały proces upadłości konsumenckiej, sama nie dałabym rady.

  #8551 Reply
  To tylko zabawa
  Gość

  Warto by jeszcze dopisać przekonujące uzasadnienie. Dużo od niego zależy, czy sąd przychyli się do naszego wniosku, czy nie. Trzymam kciuki, by jednak sprawy potoczyły się po Twojej myśli.

  #8550 Reply
  Focus
  Gość

  Ja jeszcze dodam, że taką upadłość konsumencką zgłasza się samodzielnie. Nie możesz tego dokonać razem z małżonkiem.

  #8549 Reply
  Observer
  Gość

  Pamiętaj jeszcze, że aby złożyć taki wniosek, nie może prowadzić teraz żadnej działalności gospodarczej bądź minimum od roku nie możesz znajdować się na liści jako wspólnik spółki handlowej.

  #8548 Reply
  Zazaza
  Gość

  Przede wszystkim to musisz najpierw złożyć wniosek. Musisz uwzględnić w nim oszacowaną wartość oraz wycenę swojego majątku razem z adresami, gdzie znajdują się poszczególne części majątku. Do tego dołącz cały spis Twoich wierzycieli oraz ich dane. Jeśli masz jakąś hipotekę itp. również musisz dołączyć stosowną dokumentację. Wskaż także na okoliczności, które doprowadziły Cię do takiej sytuacji, kiedy nie możesz niczego już wypłacić. Tylko w ten sposób możesz postarać się o przychylność ze strony sądu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
Odpowiedz do: Chciałbym ogłosić upadłość konsumencką i nie wiem jak to zrobić?
Twoje informacje
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Chciałbym ogłosić upadłość konsumencką i nie wiem jak to zrobić? This topic has 5 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 3 miesiące/y, 3 tygodni/e temu by Anna. Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6) Autor Wpisy 24 stycznia, 2023 o 1:01 pm #8547 Reply MariuszGość Witajcie....Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.