Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Co zrobić aby nie stracić mieszkania za długi?

 • This topic has 9 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 7 months temu by Potek.
Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #404
  MartaM
  Gość

  Jak uchronić się przed licytacją nieruchomości za długi?

  #468
  Słodki Młodzieniec
  Gość

  W jaki sposób to złożyć i na co się powołać? Czy skorzystać z firmy oddłużającej? Patrzyłem opinie o firmach oddłużeniowych. Czy Pani jest w stanie coś polecić?

  #469
  otello__1
  Gość

  Można oszacowanie zaskarżyć. co umożliwi odsunięcie w czasie licytacji.

  #470
  anioleczek
  Gość

  Mi skargę na opis i oszacowanie robili z Conectum Finanse. Udało się odsunąć w czasie licytację o rok, a teraz o kolejne 3 miesiące. Szukam dzięki nim pożyczki pod zastaw, żeby spłacić wszystkie długi. Polecam ich!

  #467
  Lila
  Gość

  Wycena biegłego zazwyczaj jest zaniżona. Warto zweryfikować kwotę wyceny – możliwe jest przed licytacją złożenie skargi na opis i oszacowanie.

  #465
  Percival
  Gość

  A co z opisem i oszacowaniem. wycena biegłego do wartości realnej – jaka różnica?

  #990
  Potek
  Gość

  Nawet jeżeli nieruchomość zostanie sprzedana w drodze licytacji, i stracimy prawo do lokalu żądnie opuszczenia lokalu jest możliwe w oparciu o wyrok eksmisyjny. Komornik musi wstrzymać procedurę opróżniania mieszkania, jeżeli dłużnik nie posiada prawa do lokalu socjalnego lub zamiennego.

  #989
  johnyb
  Gość

  Jeżeli komornik wszczął proces egzekucji z nieruchomości można wnosić o przesunięcie terminu opisu i oszacowania. Można również po otrzymaniu operatu nie zgodzić się z nim przed sądem, przedstawić własna wycenę. W przypadku gdy jednak dojdzie do licytacji i będzie chętny do zakupu mamy prawo złożyć zażalenie na przybicie.

  #466
  mordaty
  Gość

  Mi się wydaje, że zaniżyli mi wartość nieruchomości. Da się coś zrobić? Chcę uratować mieszkanie!! Blagam pomocy!!!

  #988
  dragon57
  Gość

  Wszystko zależy na jakim etapie jest sprawa. Przed etapem sądowym czy po? Jak przed to trzeba dogadywać się z wierzycielem. W przypadku bezskutecznych negocjacji i otrzymania nakazu zapłaty należy wnieść sprzeciw z dobrym uzasadnieniem. W przypadku wszczęcia postępowania egzekucyjnego przez komornika, należy wykorzystać wszelkie należne narzędzia aby opóźnić lub odsunąć w czasie licytację.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Co zrobić aby nie stracić mieszkania za długi? Otagowane: licytacja nieruchomości, oddłużanie nieruchomości This topic has 9 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 7 months temu by Potek. Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10) Autor Wpisy 26 października, 2022 o 1:07 am #404 MartaMGość Jak uchronić...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.