Główna Forum Kredyty hipoteczne Długość spłaty kredytu mieszkaniowego – Porada

 • This topic has 3 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 2 tygodni/e temu by Może.
Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #8461 Reply
  Bartek
  Gość

  Witajcie. Czy ktoś mógłby mi doradzić, czy na budowę własnego domu lepiej wziąć kredyt taki na 25, 30, czy może na 35 lat? Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tej sprawie? Nie chciałabym spłacać kredytu przez całe moje życie, z drugiej zaś strony nie będzie mnie stać na ratę, jeśli będzie się ona ogromnie różniła pod względem finansowego rozłożenia całej kwoty na poszczególne miesiące. Doradźcie coś, proszę.

  #8465 Reply
  Może
  Gość

  Ja bym jeszcze doradził, by postarać się o pomoc z rodziny. Oczywiście takie wsparcie finansowe trzeba zgłosić podczas rozliczenia z US, ale jest to darowizna, więc nie zapłacimy podatku. To kolejne pieniążki, które zostaną w naszej kieszeni.

  #8463 Reply
  Cacyy
  Gość

  Ja uważam, że nie ma większego sensu, by brać kredyt na 35 lat. Ludziom się wydaje, że zapłacą mniej. Prawda jest jednak taka, że rata może jest nieco niższa, ale za to koszty odsetkowe potrafią zrujnować portfel.

  #8464 Reply
  Wrona
  Gość

  Ja zdecydowałem się na dłuższy czas kredytu, ale mam taką opcję, by go po prostu nadpłacać. Dzięki temu cały koszt odsetkowy jest niższy, tak jakbym wzięła kredyt na mniej lat, a w razie problemów finansowych i tak płacę niższą ratę, więc nie martwię się o swój byt.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Długość spłaty kredytu mieszkaniowego – Porada
Twoje informacje
Główna › Forum › Kredyty hipoteczne › Długość spłaty kredytu mieszkaniowego – Porada This topic has 3 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 2 tygodni/e temu by Może. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy 21 stycznia, 2023 o 5:20 pm #8461 Reply BartekGość Witajcie. Czy ktoś mógłby mi doradzić, czy na...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.