Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Jak szybko wyjść z zadłużenia w spółdzielni?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #910 Reply
  MillerMilś
  Gość

  Do 2019 roku, w ramach programów unijnych, w spółdzielniach powstały programy umożliwiające przeprowadzenie restrukturyzacje zadłużenia mieszkaniowego. Warto zwrócić się z wnioskiem o rozłożenie na raty zadłużenia, doliczonego do bieżącego czynszu.

  #969 Reply
  adamia
  Gość

  Istnieje możliwość uzyskania dodatku mieszkaniowego w urzędzie miasta. Wskazane jest również w przypadku utraty płynności finansowej oraz zatrudnienia zwrócić o pomoc do Ośrodka Pomocy Społecznej o dofinansowanie części czynszu.

  #968 Reply
  aurelia
  Gość

  Poza możliwością przeprowadzenia restrukturyzacji zadłużenia istnieje też możliwość im odpracowanie zaległości – w szczególności korzystne dla osób, które straciły zatrudnienia a są w trakcie poszukiwania pracy. Z takiej propozycji warto skorzystać, nie czekając do momentu, kiedy zadłużenie będzie na tyle duże, że w żaden sposób nie będziemy mogli go spłacić.Dłużnicy stracili już parasol ochronny. Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis, który pozwala wspólnocie mieszkaniowej wystawić na sprzedaż mieszkanie zajmowane przez właściciela zalegającego przez dłuższy czas z czynszem – jest zgodny z prawem.

  #567 Reply
  PaWeŁ
  Gość

  Witam,
  Mam dług na mieszkaniu spółdzielczym i wyrok eksmisyjny mogę to zatrzymać jedynie wpłacając całość zadłużenia w bardzo wysokiej kwocie.
  Mam umowę na czas nieokreślony od 2005r., dochody ok 3500 netto.
  Jak się ratować w tej sytuacji?? Proszę o pomoc i poradę.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Jak szybko wyjść z zadłużenia w spółdzielni?
Twoje informacje
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Jak szybko wyjść z zadłużenia w spółdzielni? Otagowane: Oddłużanie w spółdzielni mieszkaniowej This topic has 3 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by adamia. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy 7 lutego, 2024 o 5:47 am #910 Reply MillerMilśGość Do 2019 roku,...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.