Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Kiedy możliwe jest usunięcie wpisu w BIK?

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #399
  AliAs99
  Gość

  Jak zostać wykreślonym z BIK i KRD?

  #976
  Arecki
  Gość

  Warto usunąć negatywne wpisy i nie pozbawiać się pozytywnej historii kredytowej. Informacje te mogą pomóc w uzyskaniu kredytu w przyszłości.

  #975
  kitka
  Gość

  Należy cofnąć zgodę na przetwarzanie danych po spłacie kredytu. Często konieczne było jej wyrażenia aby uzyskać kredyt. Po spłaceniu zobowiązania jest możliwość wycofania takiej zgody.

  #974
  Barlog
  Gość

  Należy złożyć wniosek o usunięcie danych z danej bazy, do instytucji, w której została zaciągnięta pożyczka. W pewnych przypadkach jest możliwość usunięcia negatywnych wpisów.

  #977
  Byers
  Gość

  Zależy w jakiej sytuacji chcesz usunąć wpis. Według art. 105 a Prawa Bankowego dane dotyczące zobowiązań klientów mogą być przetwarzane w BIK do 12 lat – dla celów statystycznych. Przetwarzanie to nie wymaga zgody klienta, gdyż dane nie są wykorzystywane do oceny zdolności kredytowej.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Kiedy możliwe jest usunięcie wpisu w BIK? Otagowane: BIK, KRD, rejestr zadłużonych This topic has 4 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 6 months, 4 weeks temu by Byers. Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5) Autor Wpisy 26 października, 2022 o 6:20 pm #399 AliAs99Gość Jak...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.