Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Konto bankowe z komornikiem – gdzie założyć i czy istnieje?

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #20937 Reply

  Konto z komornikiem – co musisz wiedzieć?

  Posiadanie konta bankowego jest dziś niemal koniecznością. Bez niego ciężko nam funkcjonować w społeczeństwie, w którym płatności dokonuje się głównie elektronicznie. Co jednak zrobić, jeśli posiadamy długi i zajęcie komornicze na koncie? Czy warto w takiej sytuacji otwierać konto z komornikiem? Sprawdźmy.

  Konto dla osób z zajęciem komorniczym

  W Polsce nie ma kont wolnych od zajęcia komorniczego, więc jeśli mamy zajęcie na koncie, to otworzenie nowego rachunku może okazać się konieczne. Na rynku dostępne są specjalne konta dla osób zadłużonych, posiadających zajęcie komornicze lub mających trudną sytuację finansową. Tego rodzaju konta często są wyższe w opłatach i ograniczeniach, ale dają szansę na normalne funkcjonowanie bez ryzyka utraty dostępu do naszych pieniędzy. Oczywiście, wszystkie środki powyżej minimalnej pensji krajowej są zagrożone, i komornik może je pobrać z wynagrodzenia, natomiast z konta może pobrać do 25%.

  Ważne!

  Komornik zobowiązany jest do pozostawienia na koncie do dyspozycji dłużnika równowartości 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia brutto w danym roku!

  Jednak nie oznacza to, że osoby z zajęciem komorniczym nie mogą mieć konta bankowego. Wręcz przeciwnie – banki oferują specjalne produkty dla osób zadłużonych, które umożliwiają im prowadzenie rachunku pomimo zajęcia komorniczego.

  Rachunek z komornikiem

  Konta z komornikiem to nie tylko rozwiązanie dla osób zadłużonych. Niektórzy z nas z różnych powodów nie mają pozytywnej historii kredytowej, co utrudnia nam otwarcie zwykłego rachunku bankowego. Konto z komornikiem może okazać się dobrym rozwiązaniem, ponieważ bank nie sprawdza historii kredytowej klienta i nie wymaga przedstawienia zaświadczenia o dochodach.

  Konto bankowe dla zadłużonych

  Konto dla osób z zajęciem komorniczym nie jest jedynym rozwiązaniem dla zadłużonych. Niektóre banki oferują rachunki specjalnie dedykowane dla tej grupy klientów, które mają niższe opłaty i wyższe limity, ale jednocześnie wymagają dokładniejszej weryfikacji naszej sytuacji finansowej. Jednak warto pamiętać, że w Polsce rachunek wolny od zajęcia komorniczego nie istnieje! Jak to wygląda w przypadku konta firmowego?

  Rachunek dla osób z długami

  Konto dla osób z zajęciem komorniczym to nie jedyna opcja dla osób z długami. Banki oferują również konta, które pomagają w regulowaniu zadłużeń poprzez udzielanie kredytów konsolidacyjnych lub umożliwienie spłaty długu na raty. Przykładem takiego konta jest Konto Internetowe, które oferuje możliwość skorzystania z kredytu konsolidacyjnego.

  Choć wydaje się, że konta wolne od zajęcia komorniczego to naturalne rozwiązanie dla osób z długami, niestety w Polsce nie istnieją takie produkty bankowe. To oznacza, że osoby zadłużone nie mają wyjścia i muszą korzystać z rachunków, które mogą być zajęte przez komornika.

  Ranking kont bankowych

Przeglądasz 1 wpis (z 1)
Odpowiedz do: Konto bankowe z komornikiem – gdzie założyć i czy istnieje?
Twoje informacje
Doradcy Forum *rekomendowaniGłówna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Konto bankowe z komornikiem – gdzie założyć i czy istnieje? Otagowane: Gdzie otworzyć konto z komornikiem, Konto z komornikiem, Revolut a komornik This topic has 0 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 2 miesiące/y, 3 tygodni/e temu by Doradcy Forum *rekomendowani. Przeglądasz 1 wpis...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.