Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Licytacja mieszkania, co robić?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #1960 Reply
  Vanilla
  Gość

  Mamy z mężem rozdzielność majątkową, dom jest podzielony między nas. Mąż ma zaległe długi. Otrzymaliśmy informację dotyczącą opisu i oszacowania ½ nieruchomości należącej do męża. Czy możliwe jest przeprowadzenie licytacji ½ zamieszkanej nieruchomości? Czy mogę coś zrobić. Komornik jest poinformowany, iż jesteśmy z mężem w separacji. Mąż nie mieszka ze mną już parę lat, dlatego nie odebrał korespondencji od komornika dotyczącej obwieszczenia o licytacji. Awizo męża zostało odesłane do komornika z pisemną adnotacją. Na nieruchomości jest zaciągnięty kredyt hipoteczny spłacany regularnie. W księgę wieczystą wpisani są inni wierzyciele Wysokość długu dochodzonej przez komornika to 3 tysiące złotych. Czy można jeszcze coś zrobić?

  #1950 Reply
  Veratti
  Gość

  Mam problem, dostałem pismo od Kruka o zajęciu mieszkania przez komornika. Zgodnie z pismem jest dwa tygodnie do wyceny i licytacji. Po założeniu konta na e-sądzie nie widać sprawy. Mieszkanie jest już obciążone hipoteką banku. Z kim mam zacząć rozmawiać, jakie podjąć działania?

  #1073 Reply
  Czestochowiak
  Gość

  Można złożyć wniosek do komornika o przesunięcie terminu licytacji, oczywiście z uzasadnieniem. Jest również możliwość złożenia skargi na czynność komornika. Teoretycznie można jeszcze zwrócić się do sądu o wyrażenie zgody na zbycie z wolnej ręki – jeżeli nie zaskarżano oszacowania. W zasadzie będzie to sprzedaż przez dłużnika poza egzekucją z wpłatą pieniędzy komornikowi na poczet zadłużenia .

  #1945 Reply
  Materla
  Gość

  Mam problem, dostałem pismo od Kruka o zajęciu mieszkania przez komornika. Zgodnie z pismem jest dwa tygodnie do wyceny i licytacji. Po założeniu konta na e-sądzie nie widać sprawy. Mieszkanie jest już obciążone hipoteką banku. Z kim mam zacząć rozmawiać, jakie podjąć działania?

  #1829 Reply
  Miszkin
  Gość

  Witam, mam zajęcie komornicze na wynagrodzeniu. Kwota która mi zostaje nie wystarcza na życie. Ze względu na zajęcie komornicze musiałam pozbyć się swojej części mieszkania własnościowego i całe jest teraz męża. Żadnego innego majątku nie mam. Samochód był zawsze męża, który i tak z nami nie mieszka. Mamy ustawową rozdzielność majątkową, pod naciskiem męża. Obecnie mieszkam z synem, który studiuje i dorabia ½ etatu z wynagrodzeniem 950 złotych. Mieszkam bez żadnych praw do lokalu, gdyż został ustanowiony zapis notarialny i mąż może mnie w każdej chwili „wysiedlić”. Do tego dochodzą problemy zdrowotne. Chciałabym się dowiedzieć czy za względu na chorobę w jakiś sposób mogę pozbyć się komornika? I czy jest możliwość aby mąż mnie nie wyrzucił na bruk?

  #1035 Reply
  Agatas20
  Gość

  Witam, za kilka dni mam wyznaczoną licytację? Czy istnieje możliwość, aby jeszcze coś zrobić? Jak przesunąć licytację w czasie? Chociaż o miesiąc? Czy istnieją takie przypadki?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
Odpowiedz do: Licytacja mieszkania, co robić?
Twoje informacje
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Licytacja mieszkania, co robić? Otagowane: Licytacja komornicza, Licytacja mieszkania This topic has 5 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by Vanilla. Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6) Autor Wpisy 8 lutego, 2024 o 7:08 am #1960 Reply VanillaGość Mamy z mężem rozdzielność majątkową, dom...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.