Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Negocjacje z bankami – jedyna metoda na wyjście z pętli zadłużenia?

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #391 Reply
  Zbyszek
  Gość

  Jakie jest Wasze zdanie na temat wyjścia z pętli zadłużenia? Czy restrukturyzacja kredytu to jedyna droga?

  #1407 Reply
  Betelgeza
  Gość

  W przypadku bezskutecznych prób negocjacji z bankiem należy taką sytuacje zgłosić do Rzecznika Finansowego. Jeżeli dłużnik posiada jakiekolwiek dowody na to, że próbował się z bankiem kontaktować, że sygnalizował swoje problemy finansowe, że zwracał się o restrukturyzację zadłużenia, i jeżeli robił to na piśmie, e-mailem, to może to wykazać. A to jest dodatkową okolicznością, którą także może wykorzystać Rzecznik Finansowy, interweniując w banku w imieniu klienta.

  #1406 Reply
  Lovelas
  Gość

  Zawsze można spróbować negocjować. Warto wcześniej przygotować odpowiednie argumenty, które powinny pomóc w takich negocjacjach. Można spróbować negocjować warunki spłaty i oprocentowania kredytu lub zastanowić się nad przejściem do innego banku. Obie strony dążą w gruncie rzeczy do tego samego. Klient chce spłacić dług, a Bank chce odzyskać pożyczone pieniądze. Istotna jest konsekwencja oraz wykazanie, iż jest się wiarygodnym dłużnikiem. Warto przemyśleć dokładnie warunki jakie chce się zaoferować wierzycielowi. Należy proponować warunki, które są możliwe do spełnienia. Jeżeli pojawiają się problemy, to trzeba je j zgłaszać jak najszybciej, a nie w momencie kiedy one zaczynają się nawarstwiać i rosnąć

  #875 Reply
  Remek
  Gość

  Restrukturyzacja jest sposobem na zawarcie porozumienia z korzyścią dla obu stron. Możliwość zrestrukturyzowania zobowiązania pozwala na uzyskanie płynności finansowej i nie naraża na dodatkowe koszta z uwagi na opóźnienia w spłacie. Sposobów restrukturyzacji jest wiele, dlatego składając wniosek należy się dobrze zastanowić o jaka formę warto się ubiegać.

  #1405 Reply
  wielokropek romek
  Gość

  Przy utracie źródła dochodu i finansowej płynności aby spłacić poprzednie pożyczki i kredyty nie należy zaciągać nowych. Aby wyjść ze spirali trzeba negocjować z bankami, nie wolno unikać kontaktu, zacząć budować oszczędności i ograniczyć wydatki. Pracownicy banków najczęściej twierdzą, że mają sztywne zasady dotyczące warunków zaciągania przez klientów kredytów. Decyzje kredytowe są indywidualne i warunki przy podpisywaniu umowy mogą być inne, niż zaproponowane na początku. Każdy klient otrzymuje bowiem kredyt na takich warunkach, jakie odpowiadają jego zdolności kredytowej i wiarygodności jako klienta banków.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
Odpowiedz do: Negocjacje z bankami – jedyna metoda na wyjście z pętli zadłużenia?
Twoje informacje
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Negocjacje z bankami – jedyna metoda na wyjście z pętli zadłużenia? Otagowane: negocjacje z bankiem, pętla kredytowa, restrukturyzacja kredytu This topic has 4 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 1 tydzień, 2 dni temu by Betelgeza. Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.