Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Potwierdzenie prób polubownego rozstrzygnięcia sporu – wymogi prawne.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #1021 Reply
  Haller
  Gość

  W trakcie postępowania polubownego rozstrzygane są spory o prawa majątkowe lub niemajątkowe. Wyłączone są spory o charakterze alimentacyjnym. Wyrok sądu polubownego wydany w Polsce może zostać uchylony przez sąd wyłącznie na skutek wniesienia skargi o jego uchylenie. Wyrok sądu polubownego lub ugoda przed nim zawarta mają moc prawną równą z wyrokiem sądu lub ugodą zawartą przed sądem po ich uznaniu przez sąd albo zatwierdzeniu ich wykonalności.

  #883 Reply
  CORDELL
  Gość

  Sądy polubowne nie są instytucja państwową. to prywatne sądy powołane do życia mocą woli stron. Jest to jedna z możliwości zawarcia ugody cywilnej. Korzystanie z arbitrażu jest coraz częściej stosowane w rozstrzyganiu sporów pomiędzy przedsiębiorcami a konsumentami. Postępowanie przed sądem polubownym zakończone jest wyrokiem. Taka ugoda ma moc prawną w przypadku jej uznania przez sąd państwowy.

  #756 Reply
  baribale
  Gość

  W jaki sposób potwierdzić polubowną chęć rozstrzygnięcia sporu i czy coś mi to daje na etapie sądowym?

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
Odpowiedz do: Potwierdzenie prób polubownego rozstrzygnięcia sporu – wymogi prawne.
Twoje informacje
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Potwierdzenie prób polubownego rozstrzygnięcia sporu – wymogi prawne. Otagowane: Polubowne rozstrzygnięcie sporu This topic has 2 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 3 miesiące/y, 1 tydzień temu by Haller. Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3) Autor Wpisy 6 lutego, 2024 o 9:49...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.