Główna Forum Dyskusje ogólne Próba wyłudzenia kredytu – co grozi?

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #866 Reply
  AlvaroB
  Gość

  W sytuacji gdy kredytobiorca zaciąga kredyt z zamiarem niespłacenia jego niespłacenia jest to ewidentny przykład wyłudzenia. Zarzutu wyłudzenia przedstawiony jest na podstawie oceny sytuacji majątkowej kredytobiorcy. Osoba zaciąga kredyt nie posiadając żadnego źródła dochodów ani majątku albo znajdując się w krytycznej sytuacji finansowej na skutek utraty płynności finansowej, ma świadomość że spłata zobowiązania będzie utrudniona lub nie możliwa spłaci.

  #947 Reply
  Michalina
  Gość

  W przypadku gdy na podstawie nierzetelnego oświadczenia ustnego dojdzie do przyznania kredytu, to możliwe jest dochodzenie zarzutu oszustwa na podstawie art. 286§1 k.k.

  #21671 Reply
  Maryna
  Gość

  Czy kredyt gotówkowy jest opcją w sytuacji, gdy już posiadam inne kredyty i pożyczki, czy może to jedynie zwiększyć moje obciążenia finansowe?

  #725 Reply
  Matylda
  Gość

  Osoba, która zaciąga kredyt już ze z góry powziętym zamiarem niespłacenia tego kredytu może zostać oskarżona o próbę wyłudzenia – oszustwa kredytowego. Podstawą decydująca o podniesieniu zarzutu wyłudzenia jest ocena sytuacji majątkowej kredytobiorcy. Udowodnienie oszustwa nie jest łatwe i leży w gestii prokuratury.

  #946 Reply
  cajk
  Gość

  Podstawa do oskarżenia o wyłudzenie może być też złożenie dokumentu poświadczający nieprawdę. Wprowadzenie w błąd poprzez przedstawienie nieprawdziwych informacji w formie nierzetelnego dokumentu. Dokument, którego treść zawiera nieprawdziwe informacje lub mogące wprowadzać w błąd przemilczenia. Oświadczenie nierzetelne to wypowiedź osoby, która oświadcza coś we własnym imieniu o nie tylko wprost kłamliwe, lecz także podając niepełne lub mogące wprowadzić w błąd dane.

  #867 Reply
  Mixxer
  Gość

  Osobie oskarżonej z art. 297§1 grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat

  #613 Reply
  śliczna i bezdzietna
  Gość

  Co grozi za próbę wyłudzenia kredytu? W jaki sposób biuro kredytowe może udowodnić próbę wyłudzenia?

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
Odpowiedz do: Próba wyłudzenia kredytu – co grozi?
Twoje informacje
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Próba wyłudzenia kredytu – co grozi? Otagowane: Próba wyłudzenia kredytu, Wyłudzenie kredytu This topic has 6 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by Maryna. Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7) Autor Wpisy 6 lutego, 2024 o 2:58 pm #866 Reply AlvaroBGość W sytuacji gdy kredytobiorca...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.