Główna Forum Dyskusje ogólne Próba wyłudzenia kredytu – co grozi?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #613
  śliczna i bezdzietna
  Gość

  Co grozi za próbę wyłudzenia kredytu? W jaki sposób biuro kredytowe może udowodnić próbę wyłudzenia?

  #725
  Matylda
  Gość

  Osoba, która zaciąga kredyt już ze z góry powziętym zamiarem niespłacenia tego kredytu może zostać oskarżona o próbę wyłudzenia – oszustwa kredytowego. Podstawą decydująca o podniesieniu zarzutu wyłudzenia jest ocena sytuacji majątkowej kredytobiorcy. Udowodnienie oszustwa nie jest łatwe i leży w gestii prokuratury.

  #867
  Mixxer
  Gość

  Osobie oskarżonej z art. 297§1 grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat

  #866
  AlvaroB
  Gość

  W sytuacji gdy kredytobiorca zaciąga kredyt z zamiarem niespłacenia jego niespłacenia jest to ewidentny przykład wyłudzenia. Zarzutu wyłudzenia przedstawiony jest na podstawie oceny sytuacji majątkowej kredytobiorcy. Osoba zaciąga kredyt nie posiadając żadnego źródła dochodów ani majątku albo znajdując się w krytycznej sytuacji finansowej na skutek utraty płynności finansowej, ma świadomość że spłata zobowiązania będzie utrudniona lub nie możliwa spłaci.

  #947
  Michalina
  Gość

  W przypadku gdy na podstawie nierzetelnego oświadczenia ustnego dojdzie do przyznania kredytu, to możliwe jest dochodzenie zarzutu oszustwa na podstawie art. 286§1 k.k.

  #946
  cajk
  Gość

  Podstawa do oskarżenia o wyłudzenie może być też złożenie dokumentu poświadczający nieprawdę. Wprowadzenie w błąd poprzez przedstawienie nieprawdziwych informacji w formie nierzetelnego dokumentu. Dokument, którego treść zawiera nieprawdziwe informacje lub mogące wprowadzać w błąd przemilczenia. Oświadczenie nierzetelne to wypowiedź osoby, która oświadcza coś we własnym imieniu o nie tylko wprost kłamliwe, lecz także podając niepełne lub mogące wprowadzić w błąd dane.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Próba wyłudzenia kredytu – co grozi? Otagowane: Próba wyłudzenia kredytu, Wyłudzenie kredytu This topic has 5 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 6 months, 3 weeks temu by Michalina. Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6) Autor Wpisy 2 listopada, 2022 o 4:13 am #613 śliczna i...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.