Główna Forum Dyskusje ogólne Program 500 plus a zajęcie komornicze?

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #2307 Reply
  Venimax
  Gość

  Skutek zajęcia świadczenia socjalnego, w tym 500 plus, najczęściej wynika z niewywiązania się przez dłużnika obowiązku udzielenia informacji komornikowi. W postępowanie egzekucyjnym komornik ma obowiązki względem wierzyciela nie dłużnika. Dłużnik musi pilnować aby egzekucja nie była przeprowadzona z dodatkowymi negatywnymi konsekwencjami dla niego.

  #929 Reply
  Jarecky32
  Gość

  Świadczenie z pomocy społecznej typu alimenty, świadczenia z funduszu alimentacyjnego, świadczenia rodzinne, dodatki pielęgnacyjne, dodatki dla sierot zupełnych, zasiłki dla opiekunów, świadczenia z pomocy społecznej nie podlegają egzekucji. Kiedy jednak środki te wpłyną na konto bankowe, to traktowane są wyłącznie jako środki zgromadzone na koncie i mogą być zajęte. Aby nie dopuścić do zajęcia tych świadczeń należy złożyć pisemne lub ustne oświadczenie w Kancelarii Komorniczej dotyczące źródła i wysokości poszczególnych uzyskiwanych dochodów.

  #21404 Reply
  Andrzej
  Gość

  Radzę również udać się z pytaniem do firmy 4 Grants, mi pomogli z podobnym zagadnieniem

  #930 Reply
  Robciu87
  Gość

  Jeżeli komornik zajął świadczenie wyłączone z egzekucji trzeba w formie pisemnej wnioskować o wyłączenie danego dochodu spod egzekucji i wnioskować o zwrot nienależnie pobranych środków finansowych. Zwrot powinien nastąpić w terminie 14 dni.

  #729 Reply
  ciotkA
  Gość

  Należy udać się do Kancelarii Komorniczej z decyzja o przyznaniu świadczenia i wnioskiem o wyłączenie tego świadczenia z egzekucji. Jest to świadczenie socjalne i nie podlega zajęciu. Niestety z chwilą zaksięgowania się środków na rachunku bankowym jest traktowane jako zwykły wpływ na konto.

  #569 Reply
  Ana118
  Gość

  Czy miał ktoś do czynienia z zajęciem przez komornika dodatku 500 plus? W związku z dużym zadłużeniem mam zajęcie komornicze na pensji oraz na koncie bankowym. Na to konto wpływa dodatek 500 plus na moje dziecko, co mogę zrobić jeśli komornik mi go zajął?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
Odpowiedz do: Program 500 plus a zajęcie komornicze?
Twoje informacje
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Program 500 plus a zajęcie komornicze? Otagowane: 500 plus, 500+, Program 500 plus Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6) Autor Wpisy 9 lutego, 2024 o 3:02 pm #2307 Reply VenimaxGość Skutek zajęcia świadczenia socjalnego, w tym 500 plus, najczęściej wynika z niewywiązania się przez...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.