Główna Forum Kredyty bankowe Przeniesienie wszystkich kredytów do jednego banku w ramach konsolidacji.

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #1308 Reply
  Betelgeza
  Gość

  Konsolidacja kredytów polega na połączeniu posiadanych zobowiązań w jedno i przeniesienie go do jednego banku. Banki umożliwiają dzisiaj konsolidację praktycznie większość kredytów bankowych. Do najczęściej konsolidowanych zobowiązań należą kredyty konsumenckie, kredyty hipoteczne i mieszkaniowe, pożyczki gotówkowe, zadłużenie na kartach kredytowych, linie kredytowe w rachunkach bankowych, kredyty samochodowe oraz raty za zakup towarów i usług.

  #1310 Reply
  kolorowy
  Gość

  Odnośnie konsolidacji zobowiązań banki oferują kredyty konsolidacyjne bez hipoteki oraz zabezpieczone hipoteką. Podstawą jest wysokość kwoty kredytu. Porównując kredyty konsolidacyjne warto zwrócić uwagę na sposób wnioskowania o kredyt.

  #2810 Reply
  marek
  Gość

  Dodać trzeba do tematu, że konsolidować można jedynie kredyty spłacane regularnie, czyli bez opóźnień. Banki maja co do tego swoje kryteria . Przykładowo: Bik 410 punktów , bez opóźnień powyżej 30 dni w ostatnich sześciu miesiącach. Piszecie tutaj o ofertach opisujecie taką czy inna konsolidacje konsolidacji zgoda,ale nie można pominąć parametru punktacji w Biku . Bez tego parametru nie można mówić o uruchomieniu żadnej konsolidacji
  Pozdrawiam wszystkich chcących konsolidować kredyty, nie spóźniajcie się ze spłatami powyżej 30 dni.
  Doradca Marek

  #1307 Reply
  Kana
  Gość

  Największą zaletą kredytu konsolidacyjnego jest możliwość przeniesienia wszystkich dotychczasowych długów do jednego banku. Ogranicza to formalności oraz pozwala uporządkować nasze zobowiązania finansowe. Kolejną zaletą kredytów konsolidacyjnych jest uniknięcie spirali zadłużenia, która zmusza osoby posiadające długi do jeszcze większego zadłużania się, tak aby regulować na bieżąco wszystkie zobowiązania. Banki oferując kredyty konsolidacyjne umożliwiają niejednokrotnie pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych, które klient może wykorzystać na dowolny cel konsumpcyjny.

  #1311 Reply
  Cosenza
  Gość

  Obecnie Banki prześcigają się w ofertach , jeżeli chodzi o kredyty konsolidacyjne. Aby zdobyć klienta sa w stanie zaproponować bardzo preferencyjne warunki. Ale są to warunki wstępne. Często po uważnym przeczytaniu umowy, w dalszych latach nie ma już możliwości odczucia preferencyjnych warunków ale nadchodzi szara rzeczywistość.

  #1309 Reply
  baribale
  Gość

  Wybierając kredyt konsolidacyjny należy mieć na uwadze przede wszystkim wysokość oprocentowania. Analizując oferty banków najlepiej sprawdzić rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu. W ten sposób uwzględniamy wszystkie koszty kredytu tj. prowizje i marże banków i nieśmiertelne , niepotrzebne koszty ubezpieczenia. Rozważając kredyt należy sprawdzić dokładnie wszelkie formalności wiążące się z zaciągnięciem kredytu oraz warunki jego zabezpieczenia, wymaganego przez bank.

  #1413 Reply
  wesołek
  Gość

  Podstawową korzyścią jest przejęcie klienta i związanie go na jak najdłuższy okres z bankiem, który konsolidację przeprowadzi. Kredytobiorca, który jest klientem kilku banków, w których zaciągnął różne kredyty, poprzez jedną konsolidację staje się na wiele lat klientem tylko jednego banku. Bank przejmuje pełną kontrolę nad stanem zobowiązań kredytobiorcy, co w przypadku pojawienia się jakichkolwiek zagrożeń w spłacie kredytu pozwala instytucji na szybszą i skuteczniejszą reakcję w postaci kolejnej rekonstrukcji zadłużenia, wydłużenia terminów spłaty, czy też podwyższenia poziomu zabezpieczenia.

  #871 Reply
  Pytell
  Gość

  Przeniesienie wszystkich zaciągniętych zobowiązań bankowych, w ramach konsolidacji, do jednego banku, jest bardzo wygodnym sposobem na obniżenie kosztów tych zobowiązań. Istotne jest aby znaleźć odpowiedni bank, który wykupi zobowiązania i ustali plan spłaty jednego zadłużenia z dogodna ratą – niższą niż zsumowane raty zaciągniętych zobowiązań. Przy podjęciu decyzji o konsolidacji warto skorzystać z pomocy pośrednika finansowego.

  #1414 Reply
  Gabryś
  Gość

  Kredytu konsolidacyjnego nie załatwia się szybko. Na decyzję banku z reguły należy poczekać nawet do kilku tygodni. Klient może ponieść opłatę prowizyjną zależną od wartości zadłużenia. Podstawą jest wywiązanie się z obowiązków formalnych m.in. przedłożenie dokumentu o zatrudnieniu, a także o zarobkach i położeniu materialnym. Do tego należy doliczyć koszty zmian w księdze hipotecznej, a także ubezpieczenie kredytu

  #3017 Reply
  Zurych
  Gość

  witam, chcialbym uzyskac kredyt odłużeniowy w wyskokosci 14 tysiecy. Mam zaległosci w spalatach rat kredytow, zaległosci w splacie chwiolowek. bardzo prosze o kontakt i pomoc.

  #1412 Reply
  dziura w desce
  Gość

  Konsolidować można wiele rodzajów zobowiązań kredytowych – hipoteczne, gotówkowe, ratalne, samochodowe, debet na rachunku osobistym czy też zadłużenie na karcie kredytowej, ale także kredyty już wcześniej skonsolidowane. Konsolidacja wiąże się bowiem z wydłużeniem okresu spłaty, co pozwala tak skonstruować wysokość płaconej przez kredytobiorcę miesięcznej raty, aby była ona niższa niż suma rat dotychczas płaconych. Płacąc jedną ratę zamiast kilku można dokonać uzgodnień z bankiem, aby jej zapadalność wypadała na termin najbardziej dla kredytobiorcy dogodny.

  #749 Reply
  rozowa
  Gość

  Przeniesienie wszystkich kredytów do jednego banku w ramach konsolidacji. W jakim banku konsolidacja jest najkorzystniejsza?

Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
Odpowiedz do: Przeniesienie wszystkich kredytów do jednego banku w ramach konsolidacji.
Twoje informacje
Główna › Forum › Kredyty bankowe › Przeniesienie wszystkich kredytów do jednego banku w ramach konsolidacji. Otagowane: Konsolidacja kredytów This topic has 11 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by Zurych. Przeglądajasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12) Autor Wpisy 6 lutego, 2024 o 8:16 am #1308 Reply BetelgezaGość Konsolidacja kredytów polega na...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.