Główna Forum Dyskusje ogólne Restrukturyzacja kredytu.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #1208 Reply
  pokor18
  Gość

  w tej sytuacji warto wystąpić o wakacje kredytowe, nie tylko nie narosną zaległości z odsetkami, ale spokojnie można szukać nowego źródła dochodu.

  #21791 Reply
  Inn
  Gość

  Restrukturyzacja firmy to nie tylko wyzwanie, ale i szansa na optymalizację. Bardzo polecam sprawdzić ofertę Kancelarii Doradztwa i Restrukturyzacji Seguro może pomóc w efektywnej restrukturyzacji.

  #1209 Reply
  Byers
  Gość

  Z dniem 8 września wchodzi w życie nowelizacja dotycząca zajęć wierzytelności przez system teleinformatyczny. Komornicy beda mogli zajmowac konta bankowe szybciej i skuteczniej. Kolejnym krokiem maja być internetowe licytacje.

  #1228 Reply
  Rafacker
  Gość

  Jeśli nie możliwości przeprowadzenia restrukturyzacji warto starać zawrzeć z bankiem ugodę. Jest to możliwe w oparciu o art.917 kodeksu cywilnego – innymi słowy są to wzajemne ustępstwa w zakresie istniejącego stosunku prawnego. Ma to swoje odzwierciedlenie m.in. w spłacie wymagalnego natychmiast zadłużenia w miesięcznych ratach, umorzeniu części długu lub rezygnacji z jednej formy egzekucji na rzecz innej formy spłaty zadłużenia.

  #1227 Reply
  Michaeli
  Gość

  Narzędzia restrukturyzacyjne są rozwiązaniami wystandaryzowanymi. Każdy bank ma inne zasady ich wdrażania, sam wachlarz restrukturyzacji nie jest zaś zestawieniem ogólnie dostępnym. Jeśli wnosimy o restrukturyzację umowy, koniecznie należy ustosunkować się do jej części przeterminowanej. W wielu bankach regułą niestety jest konieczność uprzedniego uregulowania zaległości.

  #2306 Reply
  Nerexe
  Gość

  Nim złoży się wniosek o zmianę warunków spłaty zaciągniętego kredytu należy przeliczyć sumę środków finansowych jakie można przeznaczyć na rzetelna spłatę, jaki okres ma obejmować restrukturyzacja. Istotna jest dostępność środków finansowych. Czy jest możliwość wpłaty raty uwierzytelniającej czy bardziej korzystna jest opcja z rata balonową. Chcąc uzyskać restrukturyzacje zobowiązania należy myśleć o dłuższym okresie czasowym, szacować możliwość wpłat od sześciu miesięcy do dwóch lat.

  #2943 Reply
  Arturss
  Gość

  Naszej spółce dobrze zrobiła restrukturyzacja. Przede wszystkim przestaliśmy marnować pieniądze dzięki takim zmianom a wcześniej te bezsensowne straty były ogromne. Dopiero współpraca z kancelarią Lexa i ich analizy pokazały jak dużo kwestii stricte finansowych wymaga u nas usprawnienia. Do nich warto się zgłosić w problemach finansowych, mają dobrych fachowców i nie boją się dużych wyzwań, w których chodzi o milionowe sumy pieniędzy a nie o tysiąc złotych.

  #1226 Reply
  Angelina
  Gość

  Warto porozumieć się z bankiem odnośnie zmiany sposobu spłaty rat kredytowych. Taka zmiana może być umowa dotycząca spłaty przez dany okres np. rok tylko rat odsetkowych, z pominięciem raty kapitałowej. To istotna ulga w terminarzu spłat. Prócz odsetek od rat kredytu kredytobiorca ma jednak obowiązek uiszczać opłaty i prowizje związane z zaciągniętym kredytem oraz ubezpieczenie wynikające z umowy kredytu.Po upływie okresu ustanowionego w umowie bank sporządza nowy harmonogram ich spłaty, już w pełnym składzie. Okres spłaty kredytu wydłuża się o okres restrukturyzacji lub nowe raty będą wyższe.

  #1117 Reply
  Generał
  Gość

  Z uwagi na utratę zatrudnienia, warto sprawdzić czy w umowie kredytu jest zapis dotyczący ubezpieczenia z tego tytułu. Warto skorzystać ze zwrotu składki ubezpieczeniowej , co nie przeszkadza w równoczesnym złożeniu wniosku o restrukturyzacje zadłużenia.

  #1225 Reply
  smooth
  Gość

  Nie mając zaległości w spłacie kredytu masz możliwość przeprowadzenia restrukturyzacji kredytu lub przeniesienia kredytu do innego banku, co umożliwi zmniejszenie oprocentowania. Możliwości jest sporo zawieszenie spłat, nowy kredyt, zmiana zabezpieczenia, zwrot ubezpieczenia, jeśli masz kilka zobowiązań – konsolidacja czy redukcja zadłużenia.

  #1112 Reply
  Gonzo
  Gość

  Posiadam kredyt w Bank. Kredyt spłacam na bieżąco, bez opóźnień. Niestety w tym miesiącu pozostaję bez pracy. Czy jest możliwość wnioskowania do Banku o zmniejszenie raty? Albo najlepiej przerwie w spłacie np. na 3 miesiące, aż moja sytuacja ulegnie stabilizacji. Jak to zrobić?

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
Odpowiedz do: Restrukturyzacja kredytu.
Twoje informacje
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Restrukturyzacja kredytu. Otagowane: restrukturyzacja kredytu, restrukturyzacja zadłużenia This topic has 10 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 3 miesiące/y, 3 tygodni/e temu by Inn. Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11) Autor Wpisy 6 lutego, 2024 o 4:19 am #1208 Reply pokor18Gość w tej sytuacji warto wystąpić o wakacje...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.