Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Jak wyjść z długów Rozłożenie zadłużenia na raty w sądzie?

 • This topic has 5 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 7 months temu by judith02.
Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #547
  Andromeda
  Gość

  Witam, znalazłam to forum i już czytałam kilka fachowych artykułów, mam jednak pytanie do specjalistów: czy jest możliwość dokonania rozłożenia zadłużenia przez sąd? Bo już mam wyznaczoną rozprawę a nie mogłam spłacić pożyczki w Provident i sprawa poszła do sądu. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

  #551
  Maksym
  Gość

  Jest taka możliwość. Zawrzyj odpowiednie odniesienie w sprzeciwie od nakazu lub podczas rozprawy zgłoś to sędziemu. Ot i wszystko.

  #553
  Andromeda
  Gość

  Ale to tak po prostu? Czy należy się na coś powołać? Jakiś artykuł prawny? Przepraszam, ale ten temat jest dla mnie obcy..

  #555
  Maksym
  Gość

  Jak konkretnie wygląda sprawa? Czy to jest dopiero odebrany nakaz i pozew? Czy już złożyłaś sprzeciw? Coś wymyślimy.

  #561
  Andromeda
  Gość

  Dostałam nakaz zapłaty, ale dzięki artykułom na tym forum się odwołałam. Wyznaczono mi termin rozprawy na 31 maja. Co mogę zrobić?

  #739
  judith02
  Gość

  Z chwilą otrzymania wezwania na rozprawę z powództwa cywilnego sąd może wezwać pozwanego do złożenia odpowiedzi na pozew i zobligować jego złożenie terminem. Gdy pozwany nie jest zobligowany wezwaniem, do tej czynności a w pouczeniu jest informacja o możliwości złożenia pisma procesowego – warto z tego skorzystać. W piśmie należy wykazać czy pozwany podejmował działania mające na celu zawarcie ugody i rozłożenie płatności na raty, czy może nie miał takiej wiedzy i wnioskuje o rozłożenie zobowiązania na raty przez sąd.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Jak wyjść z długów › Rozłożenie zadłużenia na raty w sądzie? Otagowane: resrukturyzacja zadłużenia, rozłożenie długu na raty, sprzeciw od nakazu zapłaty This topic has 5 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 7 months temu by judith02. Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.