Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Jak wyjść z długów Rozłożenie zadłużenia na raty w sądzie?

 • This topic has 5 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 5 miesiące/y temu by judith02.
Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #561 Reply
  Andromeda
  Gość

  Dostałam nakaz zapłaty, ale dzięki artykułom na tym forum się odwołałam. Wyznaczono mi termin rozprawy na 31 maja. Co mogę zrobić?

  #553 Reply
  Andromeda
  Gość

  Ale to tak po prostu? Czy należy się na coś powołać? Jakiś artykuł prawny? Przepraszam, ale ten temat jest dla mnie obcy..

  #739 Reply
  judith02
  Gość

  Z chwilą otrzymania wezwania na rozprawę z powództwa cywilnego sąd może wezwać pozwanego do złożenia odpowiedzi na pozew i zobligować jego złożenie terminem. Gdy pozwany nie jest zobligowany wezwaniem, do tej czynności a w pouczeniu jest informacja o możliwości złożenia pisma procesowego – warto z tego skorzystać. W piśmie należy wykazać czy pozwany podejmował działania mające na celu zawarcie ugody i rozłożenie płatności na raty, czy może nie miał takiej wiedzy i wnioskuje o rozłożenie zobowiązania na raty przez sąd.

  #555 Reply
  Maksym
  Gość

  Jak konkretnie wygląda sprawa? Czy to jest dopiero odebrany nakaz i pozew? Czy już złożyłaś sprzeciw? Coś wymyślimy.

  #551 Reply
  Maksym
  Gość

  Jest taka możliwość. Zawrzyj odpowiednie odniesienie w sprzeciwie od nakazu lub podczas rozprawy zgłoś to sędziemu. Ot i wszystko.

  #547 Reply
  Andromeda
  Gość

  Witam, znalazłam to forum i już czytałam kilka fachowych artykułów, mam jednak pytanie do specjalistów: czy jest możliwość dokonania rozłożenia zadłużenia przez sąd? Bo już mam wyznaczoną rozprawę a nie mogłam spłacić pożyczki w Provident i sprawa poszła do sądu. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
Odpowiedz do: Rozłożenie zadłużenia na raty w sądzie?
Twoje informacje
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Jak wyjść z długów › Rozłożenie zadłużenia na raty w sądzie? Otagowane: resrukturyzacja zadłużenia, rozłożenie długu na raty, sprzeciw od nakazu zapłaty This topic has 5 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 5 miesiące/y temu by judith02. Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.