Główna Forum Kredyty bankowe Stawiennictwo na rozprawie w sądzie po spłacie długu?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #8562 Reply
  Wikyy
  Gość

  Witam forumowiczów. Mój problem jest następujący. Spłacałem sobie spokojnie raty, jednak w pewnym momencie zabrakło mi zwyczajnie na spłacenie ostatniej. Dostałem zaraz po kilku tygodniach pismo z sądu, że mam się wstawić na rozprawę w kwestii nie spłacenia długu. Pismo dostałem dwa tygodnie temu, a tydzień po tym wpłaciłem wszystkie pieniądze. Nie mam już nic do opłacenia. Czy w takiej sytuacji muszę udać się do sądu?

  #8564 Reply
  Jyr
  Gość

  Skoro to była ostatnia rat i już masz czyste konto względem firmy pożyczkowej, przygotuj sobie wszystkie dowody wpłaty i udaj się z nimi do sądu. Rozprawy nie możesz odpuścić. Ale może sąd spojrzy na Ciebie przychylnym okiem, skoro już wszystko spłaciłeś, a wcześniejsze raty były spłacane w terminie.

  #8563 Reply
  Tschanz
  Gość

  Oczywiście, jeśli dostałeś wezwanie z sądu, to zawsze musisz się do niego wstawić. Ale po prostu przedstaw całą sytuację i powiedz, że już spłaciłeś dług.

  #8565 Reply
  Enea
  Gość

  Jeśli Ty zostałeś pozwany, to sąd może Cię obciążyć jeszcze kosztem 600 złotych za same koszty sądowe. Przygotuj wszystkie dokumenty, być może zostaniesz zwolniony z opłaty.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
Odpowiedz do: Stawiennictwo na rozprawie w sądzie po spłacie długu?
Twoje informacje
Główna › Forum › Kredyty bankowe › Stawiennictwo na rozprawie w sądzie po spłacie długu? This topic has 3 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 miesiące/y temu by Enea. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy 25 stycznia, 2023 o 3:12 am #8562 Reply WikyyGość Witam forumowiczów. Mój problem jest następujący....Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.