Główna Forum Pożyczki pozabankowe Ustawa o obrocie ziemią – a problem w uzyskaniu kredytu w banku?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #601 Reply
  Ginevre
  Gość

  To, że partia nie ma pojęcia o tym, co robi wiadomo nie od dziś. Ale ta ustawa to już szczyt. Wcale się nie dziwię, że banki nie chcą się zabezpieczać na gruntach. Płynność zabezpieczania się na nieruchomościach rolnych jest praktycznie znikoma, bo po pierwsze nie wpiszesz się w księgę wieczysta, bo nie ma ustaleń w jaki sposób, po drugie ciężko działkę sprzedać, gdyby dłużnik nie płacił;/

  #603 Reply
  Xanadu
  Gość

  Sprawa jest taka, że rolnik jest całkowicie udu*iony. Ceny gruntów spadną, bo nie można ich sprzedawać, a co za tym idzie będzie mniejszy popyt. Przecież 95% ludności to nie rolnicy, więc takiej ziemi kupić nie może. Trudności z kupnem ziemi to mniej kapitału dla rolników, czyli niemożność rozwoju.

  #1253 Reply
  connie
  Gość

  Klient, posiadając działkę rolną, na której chciałby wybudować dom jednorodzinny, może wnioskować o kredytowanie takiej inwestycji, proponując zabezpieczenie kredytu na innej nieruchomości akceptowalnej przez bank. Ustawa wpływa na zapisy o księgach wieczystych i hipotece. Banki mają bowiem problem z wpisaniem hipoteki do księgi wieczystej i dlatego wstrzymują udzielanie kredytów na działki rolne.

  #604 Reply
  Zofia
  Gość

  To po pierwsze. Po drugie, aby sprzedać działkę należy najpierw ją odrolnić. Do zoga: Jeśli Ci się nie spieszy może to jest metoda na kredyt? Jeśli nie to jest tu dział reklamy w zakładce inne wątki – sprawdź może tam się ktoś ogłasza. Może to Ci pomoże..

  #1254 Reply
  Ginevre
  Gość

  Banki przyjmują na zabezpieczenie kredytów hipotecznych działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, czyli działki budowlane, ale już w przypadku działek rolnych, wymagane jest udokumentowanie przeznaczenia pod zabudowę mieszkaniową na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Nawet jeżeli bank przeprowadzi całą procedurę przyznania kredytu, to wpisania do ksiąg wieczystych odmawia sąd.

  #597 Reply
  zoga
  Gość

  Nowa ustawa PIS o obrocie ziemią i brak konkretów, to tylko problem w uzyskaniu kredytu pod zastaw działki. Nawet z pożyczką prywatną jest problem. Czy ktoś może polecić jakieś dobre firmy oferujące kredyty lub pożyczki pod zastaw?

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
Odpowiedz do: Ustawa o obrocie ziemią – a problem w uzyskaniu kredytu w banku?
Twoje informacje
Główna › Forum › Pożyczki pozabankowe › Ustawa o obrocie ziemią – a problem w uzyskaniu kredytu w banku? Otagowane: pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości, Ustawa o obrocie ziemią This topic has 5 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 5 miesiące/y temu by Ginevre. Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.