Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Windykacja VEX

Otagowane: 

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 23)
 • Autor
  Wpisy
 • #8140
  Brryy
  Gość

  @Katarzyna, na pewno nie płać nic windykatorom. Nie bój się! Nie wpuszczasz i tyle! Niestety nadal nasza mentalność jest taka, że jak nastraszą to wpłacę. Płać stopniowo w ratach.

  #1422
  cafe latte
  Gość

  Zdarza się, że firmy windykacyjne informują dłużników o tym, że w razie braku spłaty należności zostanie przeciwko nim skierowana egzekucja komornicza. Często jest to tylko straszak, bo mogą ją prowadzić jedynie komornik i sąd. Do wszczęcia postępowania egzekucyjnego potrzebny jest prawomocny wyrok sądu zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Oznacza to, że dłużnik nie ma obowiązku płacenia do czasu, gdy formalnie otrzyma pismo od komornika z zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jesteśmy zadłużeni wobec banku – ma on prawo sam wystawić tytuł egzekucyjny.

  #1077
  Cebulka
  Gość

  Narzędzia przybierające postać gróźb wobec dłużników, jak też podawanie nieprawdziwych informacji, są niezgodne z prawem i niekiedy traktowane jako czyn zabroniony. Psychika człowieka zadłużonego jest podatna na stres. Częstym celem działań windykatorów jest wprost zastraszenie dłużnika i wywarcie na nim presji. Człowiek zastraszony jest bardziej uległy.

  #1033
  malina
  Gość

  Witam, mam problem z windykacja VEX, przejęła mój dług, dostaje smsy na temat wizyty windykatora terenowego. Co mam zrobić jeśli się pojawi u mnie w domu? Proszę o radę.

  #8160
  Kasia
  Gość

  I tu się zgodzę w 100% można ewentualnie dowód wpłaty pokazać jak się zrobiło.
  A najlepiej od razu wysyłać do wierzyciela faxem/mailem i dzwonić żeby potwierdzili, że dostali maila

  #8139
  Katarzyna
  Gość

  Do mnie dziś o 21 mieli przyjechać bardzo się denerwuje mimo iż już bliżej 22… Wcześniej nie dostałam żadnej innej wiadomości żeby się dogadać… Tylko że 2 windykatorów jest w drodze… Będą o 21 co to w ogóle za godziny… Porostu się boję… Dług mogę spłacić dopiero w piątek do tego czasu umrę na zawał… 😢😢😢

  #8121
  Kriss
  Gość

  Witam Informujemy że dla ludzi którzy są nękani przez firma Vex proszeni są do zgłaszania do prokuratury na terenie Wrocławia oraz do Komisariatu Policji Grabiszyńska 255, 53-234 Wrocław są już prowadzone sprawy do ludzi co są zastraszani również w formie SMS oraz niby rzekomych ludzi co odwiedzą ciebie proszeni są o wezwanie policji. Działania jak i monolog gościa prowadzi tylko do tego by was zastraszyć wywrzeć presję byś szybciej się ugiął i spłacił. Myślimy że to kwestia czasu kiedy ta Windykacja odpowie przed sądem dla tego im więcej będzie wniosków tym więcej będzie też szans by oni zaprzestali swoich działań. i Nie bójcie się i nie ulegajcie pamiętajcie że macie swoje prawa. w razie jak by ktoś z was miał pytania piszcie śmiało na maila.

  a sms miejcie nagrywajcie albo na pendrive zrzucie.

  to jak oni mówią że nie wyrażają na nagrywanie pamiętajcie że na wniosek sądu policji organów ścigania oni mają obowiązek te rozmowy udostępnić więc równocześnie macie dostęp

  jeśli dalej będą was nachodzić przygotujcie rejestrator i monitorujcie co każdy z Windykacji koleś bądź dziewczyna mówi.
  Nie ulegajcie pamiętajcie że macie swoje prawa a to co oni piszą chodzi tylko o to byście szybciej spłacali.

  Nie długo będzie informacją już od organów.

  #9011
  Bernadetta
  Gość

  Firma VEX-nic nie mająca wspólnego z informacjami zawartymi na jej stronie internetowej.
  Wymuszają spłatę całej wierzytelności-świeży dług,nie jakiś sprzed kliku lat ze złą historią spłacalności.Stosują praktyki nacisku,podnoszenia głosu i psychicznego zastraszania.Gdy rozmowa telefoniczna-która nie jest nagrywana-nie idzie po ich myślach,rzucają słuchawkę…Brak słów.
  To nie jest firma z którą można dogadać się na spłatę w ratach.Proponuję nagrywać wszystkie rozmowy.Proponuję zapisywać na dysku wszystkie sms-y i maile które firma ta wysyła do klientów.
  Firma proponuje wzięcie pożyczki aby szybko spłacić zobowiązanie.Żenada…To nie jest firma która działa w pełni wobec prawa,mimo że próbuje wszelkimi sposobami tak się przedstawić na swojej stronie.Zostawianie kartek w skrzynkach sąsiadów…Bardzo nie profesjonalne.Sąsiedzi -nie oddzwaniajcie,zgłoście nękanie.
  Normalna dzicz.Nie bać się.Dłużnik też ma prawa,ważne że chce spłacać.A straszenie komornikiem i sądem nic nie da,bo potem może okazać się,że komornik przez wiele lat może ściągać po 10 zł od kogoś kto teraz byłby w stanie ,po dogadaniu sie spłacać po 200-300 zł.
  Zasada po trupach do celu może kiedyś skończyć się pozwem zbiorowym.

  #1264
  PersonaGrata
  Gość

  Sąd może nie uznać zarzutu dłużnika w kwestii przedawnienia długu, jeśli stwierdzi, że zarzut jest niezgodny z zasadami współżycia społecznego. W szczególności jeżeli dłużnik utrudniał wierzycielowi zaspokojenie wierzytelności.

  #1262
  czarna dziejka
  Gość

  Wierzyciele upominają się o należności od swoich klientów dopiero wtedy, gdy wzrastają odsetki. Kwota długu może się wtedy powiększyć nawet kilkukrotnie. Dłużnikom przypomina się o obowiązkach, ale nie zaznacza się, że mają też swoje prawa. Trudno wymagać aby przeciętny człowiek miał wiedzę z tylu dziedzin.

  #9527
  Bozena
  Gość

  Ja też właśnie jestem zastraszana z windykacji Vex.gurazda@vex.com.pl, telefonami mailami oraz SMSami. Mimo że w miesiącu lipiec wpłaciłam 2 raty 1-2000,i 2-700 to do dzisiaj mam termin spłaty całości 3500 zł co jest niemożliwe,a otrzymałam maila ze windykatorzy byli w miejscu zamieszkania i mnie nie zastali co jest niemożliwe gdyż byłam w domu i nie było nikogo Niewiem jak to mam rozumieć W żaden sposób nie da się iść na ugodę, jedno to że musi być już cała kwota splacona, nie interesuje ich z kad wezmę. Jedyne co odpowiedziałam to że niemam takiej możliwości jedynie chyba popełnić samobójstwo i w ten sposób się rozlaczaja

  #9131
  BO;EK
  Gość

  I JESZCZE POLICJE POUCZJĄ

  #1420
  Xanadu
  Gość

  Firmy windykacyjne mogą przesyłać wezwania do zapłaty, prowadzić negocjacje mające doprowadzić do uregulowania długu lub też do jego rozłożenia na raty. Jeżeli firma windykacyjna jest pełnomocnikiem wierzyciela, ma prawo wystąpić przeciwko dłużnikowi z pozwem o zapłatę.

  #1078
  somebody
  Gość

  Dłużnik może również oświadczyć windykatorowi, że kwestionuje dług i nie ma zamiaru go spłacać, dopóki nie zostanie potwierdzony prawomocnym wyrokiem sądowym i nie życzy sobie negocjacji, ani też jakichkolwiek kontaktów z firmą windykacyjną. Nie ma potrzeby uzasadnienia windykatorowi swojego stanowiska.

  #8159
  Kasia
  Gość

  U mnie podobnie piszą, że przyjadą o 21 i nikogo nie ma.
  Ogólnie Pani z infolinii bardzo nieprzyjemna w ogóle nie chce słyszeć np.: o ratach.
  Na ich stronie jest coś, że jak się spłaci polowę długu można dogadać się z ratami ale wątpię…

  Na innych forach czytałam że nie wiadomo, czy oni mają w ogóle pracowników terenowych a bynajmniej osoby, które dostały info że będą u nich potwierdziły, że wizyta się nie odbyła.
  Ba! potrafią nawet napisać, że byli ale nie zastali nikogo w domu.
  Aczkolwiek kilka tygodni temu (zanim dostałam informację, że w ogóle zajmują się sprawą) znalazłam w drzwiach kartkę z prośbą o kontakt (i u sąsiadów też była…)nie dzwoniłam bo kompletnie nie wiedziałam o co chodzi. Do tej pory nikt się nie pojawił…

  Podobnie z kancelarią TAXAT. Dziś dostałam maila że wczoraj rzekomo byli ale nie zastali nikogo w domu.
  Akurat cały dzień ktoś był…

  A nawet jak przyjadą to w ogóle nie trzeba z nimi rozmawiać.
  Ja mam w planach po prostu oznajmić im, że nie będę z nimi rozmawiać i zamknąć drzwi pod groźbą wezwania policji jak będą mnie nachodzić. Zwłaszcza że też mam sporo sms-ow itd.

  Według mnie jednak (patrząc na to co piszą inni) nie przyjadą i tak

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 23)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Windykacja VEX Otagowane: Windykacja VEX This topic has 22 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 1 month, 1 week temu by Bozena. Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 23) 1 2 → Autor Wpisy 19 kwietnia, 2023 o 10:29 am #8140 BrryyGość @Katarzyna, na pewno nie płać nic windykatorom. Nie...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.