Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Windykacja VEX

Otagowane: 

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 23)
 • Autor
  Wpisy
 • #9131
  BO;EK
  Gość

  I JESZCZE POLICJE POUCZJĄ

  #9526
  Bozena
  Gość

  Proszę o rozłożenie mi na raty moich zaległości, ponieważ z córką pełnoletnia ucząca się pobieramy rentę rodzinna w wys. 1540zl. Nie mam możliwości dogadania się z prowadząca mojej sprawy. Dług mój powstał z wypowiedzenia umowy LoanMew w związku nieuregulowanych rat w wysokości 5702,07zl.W Mc lipiec wpłaciłam zapozyczona kwotę 2200zl i do godz 17. 03-08-2018 muszę dokonać reszty spłaty w całości. Nie jestem w stanie już zdobyć takiej sumy. Jedynie spłacać raty o ile jest to możliwe z poważaniem Bożena

  #9527
  Bozena
  Gość

  Ja też właśnie jestem zastraszana z windykacji Vex.gurazda@vex.com.pl, telefonami mailami oraz SMSami. Mimo że w miesiącu lipiec wpłaciłam 2 raty 1-2000,i 2-700 to do dzisiaj mam termin spłaty całości 3500 zł co jest niemożliwe,a otrzymałam maila ze windykatorzy byli w miejscu zamieszkania i mnie nie zastali co jest niemożliwe gdyż byłam w domu i nie było nikogo Niewiem jak to mam rozumieć W żaden sposób nie da się iść na ugodę, jedno to że musi być już cała kwota splacona, nie interesuje ich z kad wezmę. Jedyne co odpowiedziałam to że niemam takiej możliwości jedynie chyba popełnić samobójstwo i w ten sposób się rozlaczaja

  #1033
  malina
  Gość

  Witam, mam problem z windykacja VEX, przejęła mój dług, dostaje smsy na temat wizyty windykatora terenowego. Co mam zrobić jeśli się pojawi u mnie w domu? Proszę o radę.

  #1076
  EMES
  Gość

  Telefony od wczesnego ranka do późnej nocy, grożenie sądem, prokuratorem, więzieniem, licytacją majątku, nachodzeniem domu, w pracy, podnoszenie głosu podczas rozmowy to dość częste metody pracy złych windykatorów. Firma windykacyjna to nie policja, sąd czy komornik. Firma działa w imieniu wierzyciela i nie ma większych uprawnień niż sam wierzyciel.

  #1077
  Cebulka
  Gość

  Narzędzia przybierające postać gróźb wobec dłużników, jak też podawanie nieprawdziwych informacji, są niezgodne z prawem i niekiedy traktowane jako czyn zabroniony. Psychika człowieka zadłużonego jest podatna na stres. Częstym celem działań windykatorów jest wprost zastraszenie dłużnika i wywarcie na nim presji. Człowiek zastraszony jest bardziej uległy.

  #1078
  somebody
  Gość

  Dłużnik może również oświadczyć windykatorowi, że kwestionuje dług i nie ma zamiaru go spłacać, dopóki nie zostanie potwierdzony prawomocnym wyrokiem sądowym i nie życzy sobie negocjacji, ani też jakichkolwiek kontaktów z firmą windykacyjną. Nie ma potrzeby uzasadnienia windykatorowi swojego stanowiska.

  #1262
  czarna dziejka
  Gość

  Wierzyciele upominają się o należności od swoich klientów dopiero wtedy, gdy wzrastają odsetki. Kwota długu może się wtedy powiększyć nawet kilkukrotnie. Dłużnikom przypomina się o obowiązkach, ale nie zaznacza się, że mają też swoje prawa. Trudno wymagać aby przeciętny człowiek miał wiedzę z tylu dziedzin.

  #1264
  PersonaGrata
  Gość

  Sąd może nie uznać zarzutu dłużnika w kwestii przedawnienia długu, jeśli stwierdzi, że zarzut jest niezgodny z zasadami współżycia społecznego. W szczególności jeżeli dłużnik utrudniał wierzycielowi zaspokojenie wierzytelności.

  #1263
  margerytka
  Gość

  Niewiedza dłużnika jest błogosławieństwem dla windykacji. Przeciętny pożyczkobiorca nie wie, że debet na koncie przestaje istnieć już po dwóch latach, a kredyt ulega przedawnieniu po trzech latach. Najdłużej 10 lat, ważne są zadłużenia wobec ZUS i wierzytelności zatwierdzone przez sąd. Unieważnić dług można tylko wtedy, kiedy się go nie uznaje, czyli nie opłaciło się żadnej raty należności lub nie ubiegało się o odroczenie zapłaty. Bieg okresu przedawnienia liczony jest od chwili pierwszej wymaganej daty zapłaty

  #1265
  TabuPrawa
  Gość

  W praktyce windykacja wierzytelności prowadzona jest bowiem w dwóch trybach: przez przedsiębiorcę windykacyjnego w imieniu wierzyciela oraz przez nabycie wierzytelności przez przedsiębiorcę windykacyjnego od wierzyciela na podstawie umowy cesji i dochodzenie tej wierzytelności we własnym imieniu Firmy windykacyjne czekają, aż narosną odsetki, i dopiero wtedy upominają się o swoje. Robią to tylko po to, by dłużnik wpłacił jakąkolwiek część długu i tym samym uznał w świetle prawa, że jest zadłużony i odpowiada za dług.

  #1422
  cafe latte
  Gość

  Zdarza się, że firmy windykacyjne informują dłużników o tym, że w razie braku spłaty należności zostanie przeciwko nim skierowana egzekucja komornicza. Często jest to tylko straszak, bo mogą ją prowadzić jedynie komornik i sąd. Do wszczęcia postępowania egzekucyjnego potrzebny jest prawomocny wyrok sądu zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Oznacza to, że dłużnik nie ma obowiązku płacenia do czasu, gdy formalnie otrzyma pismo od komornika z zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jesteśmy zadłużeni wobec banku – ma on prawo sam wystawić tytuł egzekucyjny.

  #1420
  Xanadu
  Gość

  Firmy windykacyjne mogą przesyłać wezwania do zapłaty, prowadzić negocjacje mające doprowadzić do uregulowania długu lub też do jego rozłożenia na raty. Jeżeli firma windykacyjna jest pełnomocnikiem wierzyciela, ma prawo wystąpić przeciwko dłużnikowi z pozwem o zapłatę.

  #1421
  Mokka
  Gość

  Jeżeli chodzi o telefony i e-maile firmy windykacyjnej, są to działania w granicach prawa, pod warunkiem że podczas rozmowy dłużnik dowiaduje się o stanie swojego zadłużenia i sam informuje o terminach, w jakich może dług spłacić. Z kolei uporczywe e-maile i telefony windykatora są nękaniem i można je zakwalifikować jako stalking, a to przestępstwo podlega ściganiu na podstawie kodeksu karnego.

  #8121
  Kriss
  Gość

  Witam Informujemy że dla ludzi którzy są nękani przez firma Vex proszeni są do zgłaszania do prokuratury na terenie Wrocławia oraz do Komisariatu Policji Grabiszyńska 255, 53-234 Wrocław są już prowadzone sprawy do ludzi co są zastraszani również w formie SMS oraz niby rzekomych ludzi co odwiedzą ciebie proszeni są o wezwanie policji. Działania jak i monolog gościa prowadzi tylko do tego by was zastraszyć wywrzeć presję byś szybciej się ugiął i spłacił. Myślimy że to kwestia czasu kiedy ta Windykacja odpowie przed sądem dla tego im więcej będzie wniosków tym więcej będzie też szans by oni zaprzestali swoich działań. i Nie bójcie się i nie ulegajcie pamiętajcie że macie swoje prawa. w razie jak by ktoś z was miał pytania piszcie śmiało na maila.

  a sms miejcie nagrywajcie albo na pendrive zrzucie.

  to jak oni mówią że nie wyrażają na nagrywanie pamiętajcie że na wniosek sądu policji organów ścigania oni mają obowiązek te rozmowy udostępnić więc równocześnie macie dostęp

  jeśli dalej będą was nachodzić przygotujcie rejestrator i monitorujcie co każdy z Windykacji koleś bądź dziewczyna mówi.
  Nie ulegajcie pamiętajcie że macie swoje prawa a to co oni piszą chodzi tylko o to byście szybciej spłacali.

  Nie długo będzie informacją już od organów.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 23)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Windykacja VEX Otagowane: Windykacja VEX This topic has 22 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 4 months, 3 weeks temu by Bozena. Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 23) 1 2 → Autor Wpisy 22 września, 2022 o 5:19 pm #9131 BO;EKGość I JESZCZE POLICJE POUCZJĄ 27 września, 2022 o 3:07...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.