Główna Forum Pomoc dla zadłużonych Windykacja VEX

Otagowane: 

 • Czytaj wątek i dodaj odpowiedź.
Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 24)
 • Autor
  Wpisy
 • #8159 Reply
  Kasia
  Gość

  U mnie podobnie piszą, że przyjadą o 21 i nikogo nie ma.
  Ogólnie Pani z infolinii bardzo nieprzyjemna w ogóle nie chce słyszeć np.: o ratach.
  Na ich stronie jest coś, że jak się spłaci polowę długu można dogadać się z ratami ale wątpię…

  Na innych forach czytałam że nie wiadomo, czy oni mają w ogóle pracowników terenowych a bynajmniej osoby, które dostały info że będą u nich potwierdziły, że wizyta się nie odbyła.
  Ba! potrafią nawet napisać, że byli ale nie zastali nikogo w domu.
  Aczkolwiek kilka tygodni temu (zanim dostałam informację, że w ogóle zajmują się sprawą) znalazłam w drzwiach kartkę z prośbą o kontakt (i u sąsiadów też była…)nie dzwoniłam bo kompletnie nie wiedziałam o co chodzi. Do tej pory nikt się nie pojawił…

  Podobnie z kancelarią TAXAT. Dziś dostałam maila że wczoraj rzekomo byli ale nie zastali nikogo w domu.
  Akurat cały dzień ktoś był…

  A nawet jak przyjadą to w ogóle nie trzeba z nimi rozmawiać.
  Ja mam w planach po prostu oznajmić im, że nie będę z nimi rozmawiać i zamknąć drzwi pod groźbą wezwania policji jak będą mnie nachodzić. Zwłaszcza że też mam sporo sms-ow itd.

  Według mnie jednak (patrząc na to co piszą inni) nie przyjadą i tak

  #1420 Reply
  Xanadu
  Gość

  Firmy windykacyjne mogą przesyłać wezwania do zapłaty, prowadzić negocjacje mające doprowadzić do uregulowania długu lub też do jego rozłożenia na raty. Jeżeli firma windykacyjna jest pełnomocnikiem wierzyciela, ma prawo wystąpić przeciwko dłużnikowi z pozwem o zapłatę.

  #1076 Reply
  EMES
  Gość

  Telefony od wczesnego ranka do późnej nocy, grożenie sądem, prokuratorem, więzieniem, licytacją majątku, nachodzeniem domu, w pracy, podnoszenie głosu podczas rozmowy to dość częste metody pracy złych windykatorów. Firma windykacyjna to nie policja, sąd czy komornik. Firma działa w imieniu wierzyciela i nie ma większych uprawnień niż sam wierzyciel.

  #8160 Reply
  Kasia
  Gość

  I tu się zgodzę w 100% można ewentualnie dowód wpłaty pokazać jak się zrobiło.
  A najlepiej od razu wysyłać do wierzyciela faxem/mailem i dzwonić żeby potwierdzili, że dostali maila

  #1422 Reply
  cafe latte
  Gość

  Zdarza się, że firmy windykacyjne informują dłużników o tym, że w razie braku spłaty należności zostanie przeciwko nim skierowana egzekucja komornicza. Często jest to tylko straszak, bo mogą ją prowadzić jedynie komornik i sąd. Do wszczęcia postępowania egzekucyjnego potrzebny jest prawomocny wyrok sądu zaopatrzony w klauzulę wykonalności. Oznacza to, że dłużnik nie ma obowiązku płacenia do czasu, gdy formalnie otrzyma pismo od komornika z zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy jesteśmy zadłużeni wobec banku – ma on prawo sam wystawić tytuł egzekucyjny.

  #9131 Reply
  BO;EK
  Gość

  I JESZCZE POLICJE POUCZJĄ

  #1264 Reply
  PersonaGrata
  Gość

  Sąd może nie uznać zarzutu dłużnika w kwestii przedawnienia długu, jeśli stwierdzi, że zarzut jest niezgodny z zasadami współżycia społecznego. W szczególności jeżeli dłużnik utrudniał wierzycielowi zaspokojenie wierzytelności.

  #8136 Reply
  Maaaaa
  Gość

  Czy co windykatorzy naprawdę przyjeżdżają?
  Najpierw piszą , że z nimi można się dogadać a potem ktoś na infolinii zastrasza i daje termin do jutra do godziny 13.
  Mało tego nie idzie się z nim skontaktować. Co to za windykatorzy?

  #1077 Reply
  Cebulka
  Gość

  Narzędzia przybierające postać gróźb wobec dłużników, jak też podawanie nieprawdziwych informacji, są niezgodne z prawem i niekiedy traktowane jako czyn zabroniony. Psychika człowieka zadłużonego jest podatna na stres. Częstym celem działań windykatorów jest wprost zastraszenie dłużnika i wywarcie na nim presji. Człowiek zastraszony jest bardziej uległy.

  #1265 Reply
  TabuPrawa
  Gość

  W praktyce windykacja wierzytelności prowadzona jest bowiem w dwóch trybach: przez przedsiębiorcę windykacyjnego w imieniu wierzyciela oraz przez nabycie wierzytelności przez przedsiębiorcę windykacyjnego od wierzyciela na podstawie umowy cesji i dochodzenie tej wierzytelności we własnym imieniu Firmy windykacyjne czekają, aż narosną odsetki, i dopiero wtedy upominają się o swoje. Robią to tylko po to, by dłużnik wpłacił jakąkolwiek część długu i tym samym uznał w świetle prawa, że jest zadłużony i odpowiada za dług.

  #1262 Reply
  czarna dziejka
  Gość

  Wierzyciele upominają się o należności od swoich klientów dopiero wtedy, gdy wzrastają odsetki. Kwota długu może się wtedy powiększyć nawet kilkukrotnie. Dłużnikom przypomina się o obowiązkach, ale nie zaznacza się, że mają też swoje prawa. Trudno wymagać aby przeciętny człowiek miał wiedzę z tylu dziedzin.

  #8139 Reply
  Katarzyna
  Gość

  Do mnie dziś o 21 mieli przyjechać bardzo się denerwuje mimo iż już bliżej 22… Wcześniej nie dostałam żadnej innej wiadomości żeby się dogadać… Tylko że 2 windykatorów jest w drodze… Będą o 21 co to w ogóle za godziny… Porostu się boję… Dług mogę spłacić dopiero w piątek do tego czasu umrę na zawał… 😢😢😢

  #9527 Reply
  Bozena
  Gość

  Ja też właśnie jestem zastraszana z windykacji Vex.gurazda@vex.com.pl, telefonami mailami oraz SMSami. Mimo że w miesiącu lipiec wpłaciłam 2 raty 1-2000,i 2-700 to do dzisiaj mam termin spłaty całości 3500 zł co jest niemożliwe,a otrzymałam maila ze windykatorzy byli w miejscu zamieszkania i mnie nie zastali co jest niemożliwe gdyż byłam w domu i nie było nikogo Niewiem jak to mam rozumieć W żaden sposób nie da się iść na ugodę, jedno to że musi być już cała kwota splacona, nie interesuje ich z kad wezmę. Jedyne co odpowiedziałam to że niemam takiej możliwości jedynie chyba popełnić samobójstwo i w ten sposób się rozlaczaja

  #1421 Reply
  Mokka
  Gość

  Jeżeli chodzi o telefony i e-maile firmy windykacyjnej, są to działania w granicach prawa, pod warunkiem że podczas rozmowy dłużnik dowiaduje się o stanie swojego zadłużenia i sam informuje o terminach, w jakich może dług spłacić. Z kolei uporczywe e-maile i telefony windykatora są nękaniem i można je zakwalifikować jako stalking, a to przestępstwo podlega ściganiu na podstawie kodeksu karnego.

  #8377 Reply
  Błażej
  Gość

  Kiedyś też miałem problem z windykacją należności

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 24)
Odpowiedz do: Windykacja VEX
Twoje informacje
Główna › Forum › Pomoc dla zadłużonych › Windykacja VEX Otagowane: Windykacja VEX Czytaj wątek i dodaj odpowiedź. Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 24) 1 2 → Autor Wpisy 6 lutego, 2024 o 7:48 am #8159 Reply KasiaGość U mnie podobnie piszą, że przyjadą o 21 i nikogo nie ma. Ogólnie Pani z infolinii bardzo nieprzyjemna w ogóle nie chce...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.