Główna Forum Dyskusje ogólne Wpis do bazy BIK i BIG. Co oznacza?

Otagowane: 

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #1147
  xenna
  Gość

  Informacje przesyłane do BIK są niezależnie od kwoty zobowiązania. Sam fakt przyznania przez bank lub kasę spółdzielczą kredytu lub pożyczki, albo bądź poręczenie kredytu lub pożyczki innej osobie – powoduje wpis do bazy. Dane są przekazywane w sposób ciągły aż do momentu uregulowania zobowiązania. W celu przekazywania i przetwarzania danych instytucje finansowe spoza sektora bankowego, zobowiązane są do otrzymania zgody dłużnika. Do BIG po zatwierdzeniu zobowiązania dokumentem wiążącym następuje wpis o statusie konsumenta. W przypadku 60 dniowego opóźnienia w spłacie, po wysłaniu wezwania do zapłaty z informacjami w zakresie konsekwencji nieuregulowania należności, wierzyciel może dokonać wpisu do bazy dłużników.

  #1145
  NicNieMam
  Gość

  Wpis do BIK czy BIG tworzą bazę danych dotyczącą wiarygodności finansowej. Baza BIK dotyczy zapytań odnośnie kredytów a BIG dotyczy informacji i wymiany danych gospodarczych, niezbędna w zakresie udzielania pożyczek. Mało kto wie, że w polskim prawie kredyt i pożyczka to odrębne zagadnienie.

  #1146
  Marley
  Gość

  Negatywne informacje o nieuregulowanych płatnościach wskazują, że klient może mieć trudności ze spłatą przyszłego zobowiązania. Wniosek o kredyt czy pożyczkę może zostać odrzucony lub konieczne będzie dostarczenie dodatkowych dokumentów i zabezpieczeń. Informacja o niespłaconych zobowiązaniach może skutkować nie tylko ograniczeniami w dostępie do usług banków, czy firm pożyczkowych, ale również oferujących zakupy na raty, jak również szeroko pojętego rynku multimedialnego, w tym innych usług.

  #1104
  Desperado
  Gość

  Wierzyciel, któremu winien jestem pieniądze poinformował mnie, iż wpisze mnie do BIK i BiG. Co to dla mnie oznacza? Jakie mogę ponieść konsekwencję takiego wpisu?

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.
Główna › Forum › Dyskusje ogólne › Wpis do bazy BIK i BIG. Co oznacza? Otagowane: Wpis w BIG i BIK This topic has 3 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 6 months, 4 weeks temu by xenna. Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4) Autor Wpisy 13 listopada, 2022 o 3:08...Witamy na Forum Oddłużeniowym, najnowocześniejszym forum o oddłużaniu, pomocy prawnej, kredytach i pożyczkach.